Szukasz kliniki, aby wykonać zabieg medyczny?
Zadzwoń do nas: +48 22 417 40 90

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który zdecydowanie poprawia komfort życia osób z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością oraz astygmatyzmem. Niestety nie każdy może przejść taką operację. Na czym dokładnie ona polega i jakie są przeciwwskazania do jej wykonania?

Podczas laserowej korekcji wzroku modelowany jest kształt rogówki oka. Celem tego procesu jest uzyskanie stanu, w którym promienie świetlne wpadające do oka były skupiane na siatkówce i pozwalały uzyskać wyraźny, dokładny obraz. Na zabieg mogą zdecydować się osoby z krótkowrocznością i dalekowzrocznością, pod warunkiem, że ich wada oscyluje w zakresie od -12 do +6 dioptrii. W przypadku astygmatyzmu zabieg można przeprowadzić do około +6 dioptrii.

Warto wiedzieć, że do zabiegu kwalifikują się tylko pacjenci, którzy ukończyli 21. rok życia. U osób młodszych wady wzroku mogą się jeszcze rozwijać, a w przypadku laserowej korekcji wada wzroku pacjenta musi być stabilna i nie ulegać żadnym zmianom od co najmniej 6 miesięcy. Wśród przeciwwskazań do operacji wymienia się m.in. cukrzycę, zaćmę, jaskrę, zaburzenia pracy tarczycy oraz schorzenia neurologiczne. Z zabiegu nie mogą skorzystać również osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca.

Najpopularniejsze metody laserowej korekcji wzroku to:

Na górę strony