Płock, ul. Armii Krajowej 21

Gravida

4,6 / 5  (170 opinii)  rozwiń
  • Badanie Sono-HSG 500 zł
  • Seminogram - badanie nasienia od 70 zł
  • Inseminacja domaciczna nasieniem partnera AIH 900 zł
  • Inseminacja domaciczna nasieniem dawcy krajowego 1900 zł
  • Konsultacja z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności (przedzabiegowa)  130 zł
Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący leczenie niepłodności

Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 25 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 46 różnych placówkach. Usługa leczenie niepłodności jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

lek. Wojciech Mleczko

ginekolog-położnik

w Gabinet Ginekologiczno-Położniczy Ultrasonografia

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
dr n. med. Andrzej Rogoza

ginekolog-położnik

w InviMed Gdynia

ocena 4,5 / 5  (3 opinii)
lek. Jakub Kunkiewicz

ginekolog plastyczny

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

ocena 4,3 / 5  (3 opinii)
dr n. med. Tomasz Basta

ginekolog-położnik, ginekolog plastyczny, ginekolog

w Intima Clinic

ocena 4,0 / 5  (1 opinii)
lek. Krzysztof Janowiec

ginekolog

w Intima Clinic

mgr Olimpia Janz

instruktor Modelu Creightona

w CODE Centrum Medyczne

lek. Andrzej Banach

ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Filip Łukasik

ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Magdalena Radomska

ginekolog, ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Mariusz Markuszewski

ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Wojciech Rogala

ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Michał Jamroga

ginekolog-położnik

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Magdalena Kunkiewicz

lekarz

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

dr n. med. Iwona Kazimierczak

ginekolog

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Mariusz Wójtowicz

ginekolog, ginekolog-położnik

w City Clinic

dr n. med. Przemysław Kosiński

lekarz

w Premium Medical

lek. Damian Warzecha

lekarz

w Premium Medical

dr n. med. Radosław Maksym

ginekolog-położnik, androlog

w CODE Centrum Medyczne

mgr Zuzanna Troczyńska

instruktor Modelu Creightona

w CODE Centrum Medyczne

dr hab. n. med. Joanna Smyczyńska

endokrynolog, pediatra

w CODE Centrum Medyczne

Leczenie niepłodności - informacje

Kadra w CDT MEDICUS Kadra w CDT MEDICUS

Szpital wielospecjalistyczny CDT MEDICUS,Lubin
CDT MEDICUS, Lubin
Na zapłodnienie in vitro w Polsce decyduje się coraz więcej osób z zagranicy. Powód? Świetnie przygotowane do tego delikatnego zabiegu kliniki niepłodności. W Polsce stawia się przede wszystkim na dobre samopoczucie przyszłej matki. Kliniki wyspecjalizowane oparte są na trzech filarach: diagnostyce, leczeniu i utrzymaniu płodności. Poza specjalistycznymi badaniami oferują także szereg towarzyszących usług w postaci wsparcia psychologicznego, edukacyjnego czy wychowawczego. Niejednokrotnie problem miewa naturę nie tylko czysto medyczną, ale także emocjonalną, psychologiczną. In vitro jest właśnie jedną z takich metod. Skuteczną i bezpieczną. Doskonała opieka psychologiczna pomaga i czuwa nad kobietami. Turyści medyczni pozytywnie rekomendują polskie kliniki.

Statystyki i badania przyczyń niepłodności

Współcześnie coraz więcej par ma problemy z powiększeniem rodziny. Przyczyny niepłodności często dotyczą obojga partnerów. Według statystyk w 15% przypadków powód jest nieznany, natomiast wiele zależy od trybu życia (stres, nałogi, złe odżywianie), a także wieku kobiety – im jest starsza, tym trudniej jej zajść w ciążę. Ponieważ różne są przyczyny problemów, różne są również metody leczenia – od farmakologii przez inseminację domaciczną. Z powodu zwiększającej się ilości przypadków niepłodności, w Polsce powstaje coraz więcej klinik pomagających kobietom zajść w ciążę.

Opiekunowie, terapeuci, pomocnicy par

Współczesne metody leczenia niepłodności wymagają ciągłego podnoszenia kwalifikacji lekarzy i wyposażania klinik w nowoczesną aparaturę medyczną. Na szczęście pary starające się o dziecko mogą liczyć na pomoc świetnie wykształconych specjalistów.

Pierwszy z nich, dr n. med. Bartosz Chrostowski, ginekolog-położnik,kieruje Centrum Medycyny Rozrodu Artvimed (Kraków). Od 2011 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, to również Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu. Leczy niepłodność zgodnie ze standardami European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE). Potrzebującym pomocy parom oferuje nowoczesne techniki wspomaganego rozrodu (zapłodnienie pozaustrojowe czy selekcję plemników). Do mrożenia zarodków i komórek jajowych stosuje witryfikację. Wraz z nim pracuje dr inż. Małgorzata Witoń, embriolog.

Z kolei w Centrum Leczenia Niepłodności Novomedica (Mysłowice) każda para przed rozpoczęciem terapii uzyskuje pełną diagnozę poprzedzoną wywiadem medycznym i badaniem (laboratoryjnym i obrazowym). Jeśli zajście w ciążę jest utrudnione przez infekcje bądź zaburzenia hormonalne, specjaliści stosują leczenie farmakologiczne. Prócz tego wykonuje się także inseminację domaciczną (IUI) oraz zapłodnienie pozaustrojowe wraz z przeniesieniem zarodka do jamy macicy. Stosuje się również kriotransfer zarodków – przeniesienie do macicy wcześniej zamrożonych zarodków, uzyskanych w poprzednich cyklach. Operacje przeprowadza dr n. med. Piotr Miciński oraz dr n. med. Krzysztof Błaszczyk.

Również w Bytomiu można znaleźć specjalistyczną placówkę. To założona przez dr Stanisława Horaka klinika Antrum, ściśle współpracująca z laboratorium Demeter. Ośrodek zapewnia możliwość wieloletniego przechowywania nasienia w przypadku pacjentów, u których leczenie schorzeń może wywołać trwałe upośledzenie zdolności zapładniania. Lekarze kliniki, w tym dr Mirosław Ogrodnik, dr Grzegorz Tomanek oraz dr Iwona Kozak-Darmas, wykonują badania z zakresu niepłodności i patologii ciąży zgodnie ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia.

Kliniki z największym doświadczeniem

Warszawska Przychodnia Lekarska nOvum nieprzypadkowo mieści się na ul. Bocianiej. To ośrodek specjalizujący się w leczeniu niepłodności żeńskiej, męskiej i partnerskiej. Stosowane w nim są wszelkie metody mogące pomóc parom doczekać się potomstwa – w tym inseminacja domaciczna (nasieniem partnera, a przy niepowodzeniu dawcy), zapłodnienie pozaustrojowe z wykorzystaniem technik wspomagających (docytoplazmatyczna iniekcja plemnika do komórki jajowej lub pobranie plemników z jądra). Placówkę prowadzi dr Katarzyna Kozioł i dr Piotr Lewandowski.

Kolejną warszawską kliniką jest Europejskie Centrum Macierzyństwa Invimed. Pracują tu jedni z  najlepszych lekarzy w Polsce, a laboratoria są wyposażone w najnowszy sprzęt medyczny, posiadający międzynarodowe certyfikaty. Rzetelność i wiarygodność badań przeprowadzonych przez ośrodek potwierdza European Society of Human Reproduction and Embriology. Jednymi ze specjalistów placówki są: lek. med. Anetta Karwacka, dr n. med. Tomasz Rokicki i lek. med. Tomasz Dworniak.

Szczecińskie Centrum Ginekologii i Leczenia Niepłodności VitroLive przeprowadza komputerową analizę nasienia (CASA – Komputer Assisted Semen Analysis), a także udostępnia procedurę mrożenia oocytów. Specjaliści kliniki zajmują się diagnostyką niepłodności i niemożności donoszenia ciąży. Zabiegi przeprowadza prof. dr hab. n. med. Rafał Kurzawa, wielokrotny stypendysta Uniwersytetu w Antwerpii i Wolnego Uniwersytetu w Brukseli.

Z kolei w Katowicach mieści się Polsko-Niemieckie Centrum Leczenia Niepłodności Ferti-Med. Placówka praktykuje model, w którym rozpoczęcie terapii następuje po 6 miesiącach bezowocnych prób zapłodnienia (najpóźniej po 12). Każdy przypadek jest prowadzony indywidualnie.

Leczenie niepłodności w polskich placówkach

Polskie kliniki leczenia niepłodności stoją na wysokim poziomie. Dowodem na to może być ich popularność wśród zagranicznych pacjentów, których wciąż przybywa. Cudzoziemców przyciągają niższe ceny zabiegów i profesjonalizm polskich lekarzy. Zachętą jest również lokalizacja najlepszych ośrodków – mieszczą się w Warszawie, Szczecinie, Krakowie i innych miastach, w których można połączyć leczenie ze zwiedzaniem. Można się zatem domyślać, że liczba turystów medycznych z czasem będzie jeszcze bardziej rosła.

Ceny invitro 

Gabinet zabiegowy w Kaar-Med Gabinet zabiegowy w Kaar-Med

Klinika wielospecjalistyczna Swissmed Centrum Zdrowia S.A.,Gdańsk
Swissmed Centrum Zdrowia S.A., Gdańsk
Ośrodki leczenia metodą in vitro są ulokowane niemal w każdym regionie Polski. Każdy z nich ma na swoim koncie sukcesy. Może pochwalić się i skutecznością i najlepszą z możliwych jakością usług. Powoływanie do życia małych Jasiów i pięknych Monik jest z oczywistych względów zajęciem przyjemnym. Ale nie miej przyjemne może być wypełnianie czasu równie absorbującymi rzeczami. Poddając się badaniom, analizom czasami warto oderwać myśli i zaczerpnąć świeżego powietrza, udać się w poszukiwanie pobliskich atrakcji. A tych przecież w naszym pięknym kraju nie brakuje. Planując wizytę, dłuższy pobyt w ośrodku leczenia niepłodności warto skorzystać z atrakcji, które oferują nam miasta i ich okolice.

Jakie są ceny invitro w Polsce? W porównaniu z innymi krajami europejskimi - niewielkie. Jesteśmy tańsi od strefy euro czy funta brytyjskiego. Zabieg w Polsce (metodami ISCI albo IMSI) jest tańszy o 1/3 niż w krajach Europy Zachodniej. Niektóre kliniki w cenę zabiegu wliczają nie tylko kurację przygotowawczą ale również, szereg badań i pozostałe procedury towarzyszące zapłodnieniu in vitro- warto zwrócić uwagę na tę kwestię.

Przychodnia wielospecjalistyczna Medikor,Poznań
Medikor, Poznań
Błogosławieństwo macierzyństwa, ojcostwa czasami bywa na tyle problematyczne, że jedynym rozwiązaniem staje się pomoc współczesnej nauki i medycyny w zakresie takim jak m.in. ginekologia czy andrologia. Jak bowiem pokazują niezliczone przykłady z naszego kraju niepłodność można skutecznie leczyć. Leczenie niepłodności dotyczy obu płci.

Znani jesteśmy w świecie z przywiązania do rodziny i wartości z nią związanych. Coraz bardziej stajemy się także znani ze skutecznego urzeczywistniania marzeń wielu par. Zabiegi in vitro są w naszym kraju bardzo popularne. Ilość ośrodków i powstawanie nowych dobitnie pokazuje, że dysponujemy wiedzą, zapleczem medycznym, farmakologicznym skutecznie podwyższającym współczynnik narodzeń nowych obywateli. Jakość usług nie pozostawia wątpliwości. Komfort, bezpieczeństwo i satysfakcja pacjentów staje się nadrzędnym celem i wartością. Powstają nowe, doskonale wyposażone kliniki, z najlepszą aparaturą medyczną i szeregiem lekarzy specjalistów.