Filtruj wyniki:
Katowice, ul. Ściegiennego 49 lok. 1

DENTRUM

5,0 / 5  (29 opinii)  rozwiń
  • Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem od 700 zł
  • Usunięcie złamanego narzędzia z kanału od 500 zł
  • Leczenie zęba 1 kanałowego pod mikroskopem od 600 zł
  • Leczenie zęba 2 kanałowego pod mikroskopem od 800 zł
  • Konsultacja endodontyczna (przedzabiegowa) zadzwoń
Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący endodoncja - leczenie kanałowe

Posiadamy w ofercie 12 specjalistów w 44 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 120 różnych placówkach. Usługa leczenie kanałowe jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

dr n. med. Daniel Ciapiński

stomatolog

w DENTRUM

ocena 5,0 / 5  (8 opinii)
lek. dent. Piotr Jaszcz

chirurg stomatolog

w DENS 1

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
lek. dent. Piotr Stępień

stomatolog

w Implant-Art

ocena 4,0 / 5  (2 opinii)
dr n. med. Ewa Jundziłł-Bieniek

chirurg stomatolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

lek. Dorota Ruta-Łukasik

stomatolog

w Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej

dr n. med. Sławomir Ledzion

stomatolog, endodonta

w Neo Dentica Klinika Stomatologiczna Marta i Mariusz Kochanowscy

lek. dent. Maciej Czerniak

protetyk stomatologiczny, stomatolog zachowawczy z endodoncją

w Neo Dentica Klinika Stomatologiczna Marta i Mariusz Kochanowscy

lek. dent. Justyna Kubik

stomatolog dziecięcy, stomatolog zachowawczy z endodoncją

w Neo Dentica Klinika Stomatologiczna Marta i Mariusz Kochanowscy

lek. dent. Natalia Prysyazhna

stomatolog

w NOVA Stomatologia

lek. dent. Olga Szymeczko

stomatolog

w NOVA Stomatologia

lek. dent. Paweł Łachoda

stomatolog

w Ferreus Stomatologia Rodzinna

lek. dent. Anna Wolf-Smentek

stomatolog, periodontolog

w Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej

Endodoncja - leczenie kanałowe - informacje

Gabinet zabiegowy w Ober Clinic Medycyna Specjalistyczna Gabinet zabiegowy w Ober Clinic Medycyna Specjalistyczna

Nieodwracalne zapalenie miazgi zębowej spowodowane przez bakterie próchnicowe zmusza ząb do leczenia kanałowego. Nowoczesne technologie pozwalają na bezbolesną i precyzyjną terapię, która polega na usunięciu chorej miazgi, oczyszczeniu kanałów, ich dezynfekcji, a następnie wypełnieniu płynną, gorącą gutaperką. Końcowym etapem jest odbudowa korony zęba.

Leczenie endodontyczne czyli jak nie stracić zęba

W Gdyni, w pobliżu Orłowskiego Klifu, endodocję mikroskopową oferuje Orłowska Dental Clinic, która jest kontynuacją gdańskiej praktyki dr Adama Wolniewicza i jego Kliniki – Dental Aesthetics. Dr Wolniewicz jest Członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE i International Congres of Oral Implantologists ICOI, a spośród wielu referencji, posiada m.in. Certyfikat uczestnictwa w wykładzie – Sprawdzone metody nowoczesnej endodocji pt.: „Zamiast wyrwać – wylecz”. Zespół ponadto tworzą: dr Ilona Wolniewicz oraz dr Łukasz Tarnawski.

Lek. med. Maciej Drosd jest właścicielem Kliniki Stomatologii Estetycznej w Toruniu, jaką stworzył w 2006 r. W swojej klinice realizuje leczenie jednowizytowe w zakresie terapii mikroendodontycznej oraz mikrochirurgicznej z zastosowaniem mikroskopu zabiegowego. Leczenie kanałowe obejmuje także udrażnianie zatkanych kanałów korzeniowych za pomocą ultradźwięków. Poparciem kompetencji jest m.in. Certyfikat uczestnictwa w Kursie Medycznym Quintessenz „Protetyka, endodocja, estetetyka”. 20-osobowy zespół kliniki dzieli swoją pracę także ze swoim oddziałem we Włocławku.  

Jednym z pionierów endodocji mikroskopowej w Polsce jest Gabinet Dental Care w Kaliszu, który mikroskop w leczeniu kanałowym wykorzystuje od 2003 r. Placówka praktykę rozpoczęła w 1993 r. i do dziś realizuje leczenie objęte gwarancją w zakresie m.in. chorób dziąseł oraz stomatologii estetycznej. Zespół lekarzy tworzą lek. dent. Dominik Stolarczyk oraz lek. dent. Urszula Włodarek, która posiada m.in. zaświadczenie ukończenia kursu „Współczesne metody leczenia endodontycznego zębów z zakrzywionymi kanałami – teoria i praktyka”. W trosce o czyste pole zabiegu, leczenie kanałowe odbywa się w koferdamie.

Chcąc skorzystać z leczenia laserem, można odwiedzić łódzką Przychodnię Dentystyczną Laserdent, gdzie wszystkie rodzaje laserów stomatologicznych od 1992 r. wykorzystuje w swojej praktyce stomatologicznej lek. stom. Wojciech Zawadzki. W leczeniu kanałowym stosowany jest np. laser biostymulacyjny, który przyspiesza gojenie ran pozabiegowych. Gabinet korzysta także z innowacyjnej ozonoterapii firmy Kavo, stosując ozon m.in. do eliminacji flory bakteryjnej z kanałów korzeniowych, zaś do bezkrwawych zabiegów na śluzówce jamy ustnej używany jest laser CO2. Leczenie kanałowe w większości przypadków wykonywane jest tu w trakcie jednej wizyty.

W sercu Karkonoszy i w ścisłym centrum Jeleniej Góry, zlokalizowana jest nowoczesna klinika – KCM Clinic, która w 2009 r. otrzymała certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2009. Oprócz nowoczesnego Szpitala, w kompleksie znajduje się również Klinika Stomatologiczna, gdzie leczeniem endodontycznym zajmuje się specjalista endodonta, członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, lek. stom. Agata Weksej. W ramach endodocji mikroskopowej, klinika oferuje leczenie jednowizytowe oraz wybielanie martwych zębów. Prywatnie, dr Weksej jest profesjonalnym fotografem lotnictwa militarnego, a jej zdjęcia publikują międzynarodowe portale fotografii lotniczej, tj. Airliners.net czy JetPhotos.net. 

W Rzeszowie, stan zapalny oraz miazgę usuniemy w Gabinecie Stomatologiczno – Ortodontycznym Duo Dent, który powstał w 1989 r., a leczenie przeprowadza współwłaściciel, specjalista stomatologii ogólnej, członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego – lek. stom  Ireneusz Kołodziejczyk. Praktyka w zakresie leczenia kanałowego, korzysta m.in. z mikroskopu stomatologicznego firmy Kaps oraz systemu B i Obtura do wypełnienia korzeni termoplastyczną gutaperką. Ponadto, gabinet jako pierwszy i jedyny na Podkarpaciu dysponuje panoramicznym i cefalometrycznym aparatem rtg Veraviewepocs SDCP. 

Cena endodocji w Dublinie (Irlandia) i w Polsce

Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

RCT Dental Clinic z Dublina leczenie endodontyczne wycenia w zakresie: leczenia jednokanałowego – 425 € (ok. 1785 zł), dwukanałowego – 525 € (ok. 2205 zł) oraz trzy i czterokanałowego – 645 € (ok. 2709 zł). Koszty endodocji w Polsce są więc nieporównywalnie niższe, zważywszy, iż cena leczenia zęba trzonowego w Dublinie odpowiada kwocie terapii w kraju wraz z odbudową zęba np. w koronie ceramicznej.