Co to jest liposukcja?

Liposukcja polega na usuwaniu nadmiaru tłuszczu znajdującego się między skórą a mięśniami. Używa się do tego tzw. kaniuli, czyli cienkiej, tępo zakończonej metalowej rurki. Do usunięcia rozbitego wcześniej tłuszczu przez wprowadzoną pod skórę kaniulę wykorzystuje się podciśnienie.

Wykonuje się odsysanie tłuszczu z brzucha, talii, wewnętrznej i zewnętrznej części ud, z bioder, ramion, pośladków, podbródka, policzków, pleców, męskich piersi, kolan... Ze względu na bezpieczeństwo pacjenta ogranicza się 

 • rozległość operacji – do dwóch obszarów w trakcie jednego zabiegu; np. liposukcja przedniej ściany brzucha i talia, uda wewnątrz i na zewnątrz;
 • ilość odsysanego tłuszczu – do 4-5 litrów w czasie jednego zabiegu; usunięcie jednorazowo zbyt dużej ilość tłuszczu (Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych – American Society of Plastic Surgeons – określiło je jako większy niż 5 litrów) jest skomplikowane i może zagrażać zdrowiu pacjenta.

Ważne: Po zabiegu liposukcji usunięte komórki tłuszczowe już nigdy się nie odrodzą. Te, które pozostały pod skórą, mogą się jednak nadmiernie rozwinąć i zajmą miejsce starych. Może to spowodować zdeformowanie sylwetki. Zaraz po okresie rekonwalescencji ważne jest więc zdrowe odżywianie i uprawianie sportu.

Liposukcję wykonuje się już ponad 30 lat (w latach 70. ubiegłego wieku jej pionierami byli bracia Fischer). Przez ten czas zabieg był więc ulepszany, uproszczony, zmniejszono dyskomfort  pacjenta i ryzyko powikłań. W 1987 roku Uniwersytet Tulane w USA jako pierwszy włączył liposukcję do obowiązkowego szkolenia przyszłych dermatologów. Przed ponad 20 laty wprowadzono wibrującą kaniulę, która ułatwiła pracę lekarzom, poprawiła precyzję operacji i jej bezpieczeństwo. Powstały systemy ultradźwiękowe do rozbijania tłuszczu, który łatwiej było odessać. Obecnie tłuszcz rozbija i upłynnia również światło lasera neodymowo-yagowego (1064 nm), które aplikuje się za pomocą światłowodu wprowadzonego podskórnie. W 2006 roku tzw. Smart-lipolaser został zaaprobowany przez amerykańską Administrację Kontroli Żywności i Leków (FDA).

Tłuszcz pobrany w czasie liposukcji może być stosowany 

 • jako naturalny wypełniacz (autogenny przeszczep tłuszczu). Usuwa się go z jednej części ciała pacjenta (np. brzucha), oczyszcza, a następnie wprowadza w inne miejsce, by nadać mu pożądany kształt. Tłuszcz wykorzystywany jest np. do zmniejszenia lub wyeliminowania zmarszczek lub modelowania piersi;
 • do pozyskiwania komórek macierzystych. Te pobrane z tłuszczu mogą przekształcać się w różne linie komórkowe. Dzięki temu możliwe jest ich zastosowanie m.in. do regeneracji zniszczonego stawu, podczas zabiegu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, w chorobach neurodegeneracyjnych, po urazach. 

Przed liposukcją brzucha

Przed zabiegiem liposukcji brzucha konieczna jest konsultacja z lekarzem i ocena stanu zdrowia. Lekarz zapyta o przebyte choroby i przyjmowane leki, określi zakres zabiegu, możliwe do osiągnięcia rezultaty, potencjalne ryzyka oraz postępowanie alternatywne. Następnie zleci badania.

Ważne: Liposukcja nie może być wykonana u osób cierpiących na cukrzycę, choroby nerek, skóry, choroby autoimmunologiczne, z zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Dwa tygodnie przed liposukcją brzucha należy:

 • wykonać badań. Zazwyczaj konieczne jest badanie USG jamy brzusznej oraz badania laboratoryjne: morfologia, krzepnięcie krwi, poziom elektrolitów, badanie moczu. Czasem potrzebne są też: oznaczenie grupy krwi i szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B,
 • przestać przyjmować: witaminę E, polopirynę, aspirynę i leki przeciwzakrzepowe,
 • przestać palić (najlepiej jeszcze wcześniej, gdyż u osób palących po liposukcji w miejscu zabiegu mogą pojawić się siniaki),
 • zacząć stosować lekkostrawną dietę zaleconą przez lekarza,
 • informować lekarza o wszelkich infekcjach, przeziębieniach, 
 • przestać pić alkohol.  

W dniu zabiegu należy: 

 • być na czczo, jeśli zabieg ma być wykonany w znieczuleniu ogólnym; przy znieczuleniu miejscowym nie jest to wymagane,
 • na zabieg przyjechać w niekrępującym stroju,
 • zapewnić sobie transport do domu,
 • nie aplikować kosmetyków na skórę poddawaną zabiegowi,
 • przywieźć z sobą środki higieny i ubiór na zmianę, jeśli po zabiegu zostaje się w szpitalu.

Jak wygląda liposukcja brzucha?

Zabieg odbywa się najczęściej w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Przez kilka drobnych (1,5-2,5 mm) nacięć na skórze tkanka tłuszczowa jest nastrzykiwana roztworem znieczulającym. Następnie rozbija się ją specjalnym aparatem. Tak rozpulchniony tłuszcz zasysa się przez wprowadzone do ciała kaniule i odprowadza do specjalnego zbiornika.

Liposukcja brzucha trwa od 2 do 6 godzin. Założenie opatrunków i ubrania uciskowego kończy zabieg. Pacjent może udać się do domu lub nocować w klinice. 

Tak wygląda klasyczna liposukcja brzucha. Są jednak jeszcze inne metody usuwania tłuszczu z brzucha. 

Liposukcja ultradźwiękowa brzucha

Nazywana jest też liposukcją kawitacyjną brzucha lub liposukcją brzucha bez skalpela. To zabieg nieinwazyjny, nie wymaga użycia skalpela. W związku z tym, że nie kończy się długim procesem gojenia, można po nim wrócić do zwykłej aktywności. 

W liposukcji kawitacyjnej brzucha ultradźwięki rozbijają błony komórek tłuszczowych. Uwolniony z nich tłuszcz zostaje przetransportowany do wątroby. A ta metabolizuje go tak jak tłuszcz z pożywienia. 

Zaleca się wykonanie 5-10 zabiegów. Pierwsza seria (3-5) wykonywana jest co 5 dni. Następne – co 2-5 dni.

Aby ułatwić i przyspieszyć procesy metaboliczne, warto stosować w trakcie zabiegów liposukcji kawitacyjnej dietę:

 • unikać: żywności proteinowej, z tłuszczami nasyconymi, solonej, nadmiernie przyprawionej,
 • zwiększyć do 2 litrów ilość wypijanych napojów: niegazowanej wody mineralnej, świeżych soków, herbaty (prócz czarnej).

Liposukcji ultradźwiękowej brzucha nie należy wykonywać w czasie ciąży, laktacji, menstruacji, u chorujących m.in. na osteoporozę, cukrzycę, epilepsję, z rozrusznikiem lub zastawką serca.

Liposukcja wodna brzucha

W tej metodzie – przed odessaniem – komórki tłuszczowe od tkanki łącznej oddziela strumień wody pod ciśnieniem.

Podczas liposukcji wodnej wtrysk następuje bezpośrednio do ciała. Dlatego tłuszcz łatwiej się rozpuszcza, można go szybciej odessać, więc zabieg jest krótszy. Zmniejsza się również ryzyko uszkodzenia skóry i mięśni.

Ważne: Przy tej metodzie można usuną więcej tłuszczu, usuwanie jest dokładniejsze, a efekty widoczne natychmiast.

W przypadku liposukcji wodnej stosuje się znieczulenie miejscowe. 

Liposukcja laserowa brzucha

W czasie tego zabiegu to promień lasera rozbija komórki tłuszczowe. Po uwolnieniu z nich tłuszcz albo zostaje naturalne wydalony z organizmu, albo odessany. Zależy to od ilości usuwanego tłuszczu. 

Liposukcję laserową brzucha przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa 1-2 godziny. Jednorazowo można usunąć do 500 ml tkanki tłuszczowej. Rekonwalescencja po liposukcji laserowej brzucha jest znacznie krótsza i mniej uciążliwa niż w przypadku zabiegu tradycyjnego.

Ważne: Wiązka laserowa zamyka drobne naczynia krwionośne, więc zabieg jest niemal bezkrwawy. Obrzęk, zasinienie i ból po zabiegu są niewielkie.

W liposukcji laserowej brzucha światło działa również na komórki produkujące kolagen. To on odpowiada za elastyczność i jędrność skóry. Dlatego liposukcja laserowa pomaga też przywrócić naszej skórze elastyczność. 

Co po odsysaniu tłuszczu z brzucha?

Po liposukcji brzucha pacjent zakłada bieliznę uciskową. Trzeba ją nosić bez przerw 24 godziny po zabiegu. Pomaga ona prawidłowo goić się, modelować sylwetkę, skóra szybciej się obkurcza, a obrzęki zmniejszają. Jest tak uszyta, aby pacjent mógł swobodnie się ruszać i np. korzystać z toalety. Bieliznę taką nosi się przez 2-6 tygodni po zabiegu. Niektórzy pacjenci z lżejszej wersji korzystają nawet pół roku.

Następnego dnia po odsysaniu tłuszczu z brzucha następuje zmiana opatrunków i pierwsza kontrola w klinice. Kolejne kontrole: po tygodniu, po trzech miesiącach. 

Po zabiegu występować mogą nierówności skóry. Zazwyczaj ustępują po trzech tygodniach, ale czasem po pół roku.

Przez pierwsze dni po zabiegu pacjent odczuwa też umiarkowany ból, pieczenie lub sztywność w miejscu odsysania tłuszczu. Pomogą na te dolegliwości leki przeciwbólowe. Obrzęki okolic brzucha zanikają po 7-10 dniach. Czasem jednak utrzymują się dłużej.  

Jeśli drobne nacięcia do wkładania kaniuli były zszywane, szwy zdejmowane są po ok. 7 dniach. Gojenie blizn jest uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu oraz zastosowania się do zaleceń lekarza.

Ważne: Wynik usuwania tłuszczu oceniać można dopiero po 6-9 miesiącach. W tym czasie tkanki  obkurczają się, skóra wygładza.

Przez 4-6 tygodni po liposukcji brzucha należy unikać: 

 • intensywnego wysiłku fizycznego,
 • basenów
 • ciepła, czyli opalania na słońcu i w solarium, sauny, koca elektrycznego itp.; łamanie zakazu grozi wystąpieniem ciemnych, trudnych do usunięcia plam na skórze. 

Ruch po operacji jest bardzo ważny. Zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach. Większość pacjentów po zabiegu liposukcji wraca do normalnej aktywności zawodowej już w drugiej lub trzeciej dobie po opuszczeniu kliniki. 

Masaż po liposukcji brzucha

Obrzęk po liposukcji brzucha może występować do sześciu tygodni. Czas ten może jednak skrócić wykonywany przez profesjonalnego fizjoterapeutę masaż limfatyczny. Pobudza do krążenia unieruchomioną chłonkę, dzięki czemu zwiększony zostaje jej odpływ i obrzęk się zmniejsza.

W trakcie odsysania tłuszczu komórki tej tkanki rozpadają się. Do krwi dostają się więc pochodzące z nich wolne kwasy tłuszczowe. Ich usuwanie może przyspieszyć masaż po liposukcji. Masowanie ciała sprawia, że substancje te szybciej trafiają do krążenia i zostają wydalone z organizmu.

Masaż zapobiega też jednemu z możliwych powikłań liposukcji: włóknieniu. Utrzymujące się przez długi czas obrzęki mogą spowodować nadmierny rozrost tkanki łącznej włóknistej. Z tego powodu na ciele pacjenta mogą pojawiać się nierówności. Zapobiegać tym komplikacjom można właśnie masując odpowiednie rejony ciała. 

Dzięki masażom skraca się też czas rekonwalescencji po zabiegu liposukcji.

Liposukcja brzucha – cena

Cena za odsysanie tłuszczu z brzucha – na podstawie danych ze 145 klinik oraz od 107 lekarzy – wynosi od 1 490 zł do 24 000 zł. Ostateczną cenę zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej. Zależy ona m.in. od zakresu, techniki, metody znieczulenia, które omawia lekarz podczas wizyty.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania o liposukcję brzucha

 • Czy zabieg liposukcji dotyczy tylko okolic brzucha?

  Liposukcja czyli odsysanie tłuszczu to zabieg chirurgii estetycznej vel plastycznej (w zależności od zakresu zabiegu), poprawiający sylwetkę, wykonywany w takich obszarach jak: uda, brzuch, pośladki, biodra, wzgórka łonowego, karku czy podbródek.

 • Ile kosztuje liposukcja brzucha?

  Cena za liposukcję brzucha – na podstawie danych ze 145 klinik oraz od 107 lekarzy – wynosi od 1 490 zł do 24 000 zł. Ostateczną cenę zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej. Zależy ona m.in. od zakresu, techniki, metody znieczulenia, które omawia lekarz podczas wizyty.

 • Ile kosztuje odsysanie tłuszczu z brzucha?

  Cena za odsysanie tłuszczu z brzucha – na podstawie danych ze 145 klinik oraz od 107 lekarzy – wynosi od 1 490 zł do 24 000 zł. Ostateczną cenę zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej. Zależy ona m.in. od zakresu, techniki, metody znieczulenia, które omawia lekarz podczas wizyty.

 • Ile kosztuje liposukcja laserowa brzucha?

  Liposukcja laserowa brzucha kosztuje od 2 tys. zł. Ostateczną cenę zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej.

 • Kto może poddać się zabiegowi liposukcji dowolnego obszaru ciała?

  Najlepszymi kandydatami do zabiegu liposukcji są osoby ze stosunkowo prawidłową wagą ciała, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach ciała tzw. fałdki, które trudno zredukować dietą i ćwiczeniami .Najlepsze wyniki po liposukcji można uzyskać u osób z elastyczną skórą.

 • Jak przebiega liposukcja brzucha ?

  Zabieg liposukcji brzucha przeprowadzany jest głównie w znieczuleniu ogólnym. Istnieje jednak możliwość skorzystania ze znieczulenia miejscowego - w przypadku wykorzystywania najnowszych technik zabiegu. Obecnie najczęściej wykonywana jest liposukcja laserowa (np. Laser-Lipo), oraz liposukcja ultradźwiękowa (np. Vaser-Lipo).W trakcie operacji chirurg wykonuje drobne nacięcia (1,5-2,5 mm), dzięki którym możliwe jest wprowadzenie specjalnej kaniuli zasysającej tłuszcz. Wcześniej jednak doprowadza się do rozbijania grudek i ich upłynniania. Dopiero potem można odprowadzić tłuszcz do specjalnego zbiornika.Zabieg liposukcji brzucha trwa od 2 do 6 godzin. Jednorazowo można odessać nie więcej niż 4 litry tłuszczu.

 • Czy przy obwisłej skórze brzucha po zabiegu bariatrycznym, można wykonać liposukcję?

  Jeśli Pacjent ma dużo nagromadzonego tłuszczu oraz rozciągniętą skórę w dolnej części brzucha, to często wykonywany jest zabieg łączony tzn. plastyka brzucha  wraz z liposukcją. Każdy taki zabieg poprzedzony jest konsultacją chirurgiczną, by wraz z lekarzem zaplanować zakres zabiegu. Sama liposukcja najczęściej w takim przypadku nie zniweluje tzw."fartucha skórnego", pomniejszy go tylko poprzez odessanie tkanki tłuszczowej. 

 • Na czym polega zabieg liposukcji brzucha?

  Liposukcja to zabieg, który w sposób najbardziej skuteczny i nieodwracalny pozwala na pozbycie się zbędnych czy niepożądanych nagromadzeń tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, pasa. Zabieg nie służy odchudzaniu, a jedynie modelowaniu sylwetki czyli likwidacji nagromadzonego w tych partiach tłuszczu.

 • Czy po zabiegu liposukcji brzucha tkanka tłuszczowa ponownie się pojawi?

  Usunięte komórki tłuszczowe po zabiegu liposukcji już nigdy się nie odrodzą, ale te, które pozostały pod skóra mogą się nadmiernie rozwinąć i zajmą miejsce starych komórek tłuszczowych. Może to spowodować zdeformowanie sylwetki. Tłuszczu nie ma bowiem w miejscach odessanych, ale w innych będzie narastał, tworząc nieregularne wałki i bardzo widoczne zgrubienia.Niezbędne są dwa czynniki zaraz po okresie rekonwalescencji: zdrowe odżywianie i sport.

 • Czy zabieg liposukcji należy powtarzać?

  Po okresie rekonwalescencji (zejściu obrzęku, zasinienia) może się okazać, że równomierne ściągnięcie tłuszczu się nie udało i po zniknięciu opuchlizny na ciele są liczne zgrubienia. Im więcej usunięto tłuszczu, tym większe prawdopodobieństwo powstania nierówności. W takich sytuacjach konieczne jest powtórzenie zabiegu, aby usunąć nieodessane resztki tkanki.

 • Czy można swobodnie pływać i opalać po zabiegu liposukcji brzucha?

  Miejsce w okolicach brzucha, które było poddawane zabiegowi jest zakrywany na około 5-6 dni sterylnymi stripami. Warto jest również mieć na uwadze, iz po procedurze odsysania tłuszczu nie zaleca się opalania przez okres około 3-6 miesięcy. Należy zrezygnować także z pływania (basen, morze itp.) a także z sauny w okresie pełnej rekonwalescencji 3 - 4 tygodnie.

 • Czy mam obowiązek noszenia ubrania uciskowego?

  Po zakończeniu zabiegu personel medyczny pomaga Pacjentowi założyć specjalnie dobraną bieliznę uciskową, która pełni ważną rolę w procesie prawidłowego gojenia oraz modelowania ciała. Przez pierwsze 24 godziny po zabiegu ubrania uciskowego nie zdejmuje się. Jest ono tak zaprojektowane oraz uszyte, aby Pacjent mógł swobodnie się w nim czuć, ma np. otwory pozwalające na swobodne korzystanie z toalety. Obligatoryjny okres stosowania takiej odzieży to 2-3 tygodnie, włącznie z nocami. Niektórym Pacjentom zaleca się dobór  lżejszej odmiany ubrania i korzystać z niego nawet przez pół roku.

 • W jakim czasie zagoją się rany oraz obrzęk po zabiegu liposukcji?

  Obrzęki okolic brzucha / talii zabiegowi zanikają po około 7-10 dniach. Jeśli na drobne nacięcia służące do wkładania kaniuli, były zszywane, to szwy zdejmowane są po około 7 dniach - zakładane są cienkie plastry stripy na okres 5-7 dni. Wszelki dyskomfort związany obrzękiem i uczuciem pieczenia mija po około 3 tygodniach. Gojenie blizn jest uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu oraz zastosowania się do zaleceń lekarza. Niewątpliwie liczy się tu wytrwałość i cierpliwość w noszeniu odzieży uciskowej, która wpływa na ładne wchłanianie się blizn oraz płynów pozabiegowych. Ważny jest również aspekt pionizacji i aktywności po zabiegu. Ruch po operacji jest bardzo ważny, gdyż zapobiega on powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach.

 • Czy jest możliwość rozłożenia ceny zabiegu liposukcji na dogodne raty?

  Tak. Kliniki.pl współpracuje z wiodącą instytucją finansową, która specjalizuje się w finansowaniu pożyczek dedykowanych medycynie. Procedura badania zdolności kredytowej odbywa się drogą on line lub telefoniczną, w dogodnym czasie dla Pacjenta. Dobra historia kredytowa i stałe dochody dają ogromne możliwości korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej, usług klinik urody, gabinetów rehabilitacyjnych itp.

 • Czy zabieg liposukcji można wykonać w ramach NFZ?

  Nie. Kliniki.pl oferuje tylko odpłatne konsultacje, badania i zabiegi w prywatnych klinikach.

 • Czy podczas pierwszej wizyty można wykonać zabieg liposukcji?

  Nie. Przed każdym zabiegiem niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której lekarz ustala z pacjentem zakres, warunki i termin zabiegu.

 • Jaka jest ostateczna cena zabiegu liposukcji?

  Ostateczną cenę zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej. Zależy ona m.in. od zakresu, techniki, metody znieczulenia, które omawia lekarz podczas wizyty.

 • Czy można wykonać zabieg liposukcji podczas miesiączki?

  Nie. Unika się wykonywania tego typu zabiegów podczas trwania miesiączki. Warto zatem uwzględnić ten fakt w momencie ustalania z lekarzem terminu operacji podczas wizyty kwalifikacyjnej.

 • Jakie są podstawowe niezbędne badania przed zabiegiem liposukcji?

  Przed  przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest konsultacja lekarska i szczegółowa ocena ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj konieczne jest badanie USG jamy brzusznej, badanie EKG oraz badania laboratoryjne: morfologia, APTT, poziom elektrolitów. Podczas znieczulenia ogólnego, niezbędne jest też oznaczenie grupy krwi.

 • Czy pobrana tkanka tłuszczowa może być wykorzystana do innego zabiegu np. korekcji zmarszczek własnym tłuszczem?

  Lipotransfer, czyli przeszczep własnego tłuszczu z jednego obszaru ciała w inny, to nie tylko rewelacyjna metoda modelowania i wyszczuplania sylwetki. Lipofilling to również metoda na rewitalizację i wyraźną poprawę kondycji skóry. Pobraną tkankę w I etapie zabiegu można zaaplikować w wybrane obszary ciała, którym Pacjent chce dodać objętości lub skorygować kształt, np. na twarz, szyję, podbródek, okolice oczu, w określone obszary pośladków czy do biustu. Krotko mówiąc: przeszczep tłuszczu. Cały proces zarówno liposukcji, jak i II etap lipotransferu, należy zaplanować z lekarzem podczas konsultacji.   

 • Co to jest liposukcja brzucha?

  Liposukcja brzucha polega na usuwaniu nadmiaru tłuszczu znajdującego się między skórą a mięśniami. Używa się do tego tzw. kaniuli, czyli cienkiej, tępo zakończonej metalowej rurki. Do usunięcia rozbitego wcześniej tłuszczu przez wprowadzoną pod skórę kaniulę wykorzystuje się podciśnienie. To liposukcja klasyczna. Liposukcja ultradźwiękowa brzucha (nazywana też liposukcją kawitacyjną brzucha lub liposukcją brzucha bez skalpela) to zabieg nieinwazyjny, nie wymaga użycia skalpela. W liposukcji kawitacyjnej brzucha ultradźwięki rozbijają błony komórek tłuszczowych. Uwolniony z nich tłuszcz zostaje przetransportowany do wątroby. A ta metabolizuje go tak, jak tłuszcz z pożywienia.  Podczas liposukcji wodnej brzucha – przed odessaniem – komórki tłuszczowe od tkanki łącznej oddziela strumień wody pod ciśnieniem. W czasie liposukcji laserowej brzucha to promień lasera rozbija komórki tłuszczowe. Po uwolnieniu z nich tłuszcz albo zostaje naturalne wydalony z organizmu, albo odessany.

Opinie Pacjentów po liposukcji brzucha

Martulka19

******
  

Zabieg przebiegł bezproblemowo, więcej strachu niż to warte... efekty są bardzo zadowalające. To jest to na co czekałam. Po prostu spełnione marzenie na maksa.

Opinia o: Medifem, Warszawa (dr n. med. Andrzej Barwijuk)
Edyta M

Klinika godna polecenia
  

Zabieg przeszedł moje oczekiwania. Zero bólu, siniaków i tym podobnie jak piszą w internecie.

Opinia o: Mediklinika, Szczecin (lek. Michał Piotrowiak)
Joanna

Liposukcja
  

Ciężko mi ocenić efekty bo minęło zbyt mało czasu. Nadal jest duża opuchlizna.

Opinia o: Este l'arte, Łódź (dr hab. n. med. Jan Rykała)

Umów wizytę!

Jeśli Ty także zastanawiasz się nas zabiegiem liposukcji brzucha, nie wahaj się dłużej - skontaktuj się z nami. Nasz doradca bezpłatnie przedstawi Ci pełną ofertę leczenia spośród 51 klinik w Polsce wraz ze szczegółowymi cenami. Pomoże również w umówieniu wizyty konsultacyjnej u wybranego specjalisty na dogodny termin.

Zadzwoń do nas: 22 417 40 58 (telefon czynny pon - pt, w godz. 8:00 - 18:00)

Źródła: