Przeszczep włosów FUE u mężczyzn

Lekarze wykonujący przeszczep włosów FUE u mężczyzn

Posiadamy w ofercie 6 specjalistów w 8 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 18 różnych placówkach. Usługa przeszczep włosów fue u mężczyzn jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

dr n. med. Sławomir Pietuszko

chirurg ogólny

w Medical Hair

10 / 10
lek. Antoni Krajewski

chirurg ogólny, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Klinika Sienna

9,6 / 10
dr n. med. Artur Sandelewski

chirurg ogólny, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w San-Medical Centrum Medyczne

9,5 / 10
lek. Artur Kierach

lekarz

w Kierach Medical Clinic

9,3 / 10
lek. Natalia Nowara-Lauritano

chirurg ogólny (w trakcie specjalizacji), specjalista chirurgii odtwórczej włosa i medycyny estetycznej

w MD Medmix hair clinic

8,7 / 10
lek. Wojciech Chromiński

chirurg ogólny

w Medical Hair

Przeszczep włosów FUE u mężczyzn - informacje

Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak

W ostatnich latach coraz większym powodzeniem osób zainteresowanych przeszczepem włosów cieszy się metoda FUE (Follicular Unit Extraction). Jest techniką transplantacji polegającą na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych – po zabiegu pozostają niewidoczne gołym okiem blizny w strefie dawczej. Metoda nie wymaga zakładania szwów chirurgicznych, a w trakcie operacji lekarze przeszczepiają wszystkie niezbędne struktury włosa, z uwzględnieniem odpowiedzialnych za wzrost włosa komórek macierzystych. Miejsce, z którego pobiera się zespoły włosowe, powinno być wygolone przed rozpoczęciem procedury.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Czas jej trwania jest o wiele dłuższy niż przy klasycznym przeszczepie (może trwać nawet 10-12 godzin). Stosując metodę FUE, specjaliści przeszczepiają włosy osobom z łysieniem androgenowym oraz pacjentom z bliznami na głowie. Najczęściej wykonuje się ją u młodych mężczyzn, lubiących ścinać włosy krótko. Po zabiegu nie opatruje się głowy, a pacjent może opuścić klinikę w tym samym dniu. Czas rekonwalescencji wynosi około 3-5 dni.

Kto w Polsce wykonuje transplantację włosów metodą FUE?

W Polsce nie brakuje doświadczonych specjalistów w transplantacji włosów. Jednym z nich jest dr Artur Sandelewski z kliniki San-Med Hair Transplant w Bielsku-Białej. W 2012 roku przyjęto go do członków International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS), międzynarodowego stowarzyszenia skupiającego lekarzy specjalizujących się w przeszczepianiu włosów. Przed rozpoczęciem procedury dokonuje dokładnej oceny obszaru dawczego i określa zakres przeszczepianych włosów. Roztwór znieczulający wprowadza pod skórę przy użyciu cieniutkiej igły 30G, a następnie przeprowadza transplantację włosów. Dr Sandelewski wykonuje zabiegi przeszczepiania włosów także w gabinecie Esteuroda (Jaworzno, Bielsko-Biała).

Duże doświadczenie w tego typu operacjach posiada również dr Samir Ibrahim z Mandala Beauty Clinic w Poznaniu, specjalista chirurgii odtwórczej włosów oraz chirurgii plastycznej i estetycznej. Technik transplantacji uczył się m.in. w Kalifornii, u prof. Paul M. Straub – założyciela i byłego przewodniczącego Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów (ISHRS). Dr Ibrahim jest członkiem tego stowarzyszenia.

Kolejnym lekarzem zajmującym się transplantacją włosów jest lek. med. Renata Celarek. Również należy do ISHRS, a przeszczepianiem włosów zajmuje się już od 15 lat. Doświadczenie zdobyła w USA, w jednej z największych klinik specjalizującej się w pomocy osobom cierpiącym na nadmierne łysienie. Zabiegi przeprowadza w gabinecie Hair-Med w Rzeszowie.

Kliniki oferujące metodę FUE

Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy - Katowice Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy - Katowice

Pacjenci, którzy chcą poddać się zabiegowi FUE w Poznaniu, powinni zapoznać się z ofertą kliniki Solumed. Do zespołu medycznego kliniki należą: dr Andrzej Bielecki i dr Tomasz Dydymski. Przeszczepy wprowadzają w miejsca biorcze przy pomocy mikro ostrzy lub maleńkich igieł. W zależności od kilku istotnych czynników (rodzaju włosów, rozmiaru łysiny pacjenta oraz powierzchni obszaru dawczego) przeprowadzają jeden lub kilka zabiegów przeszczepu.

Kolejną godną uwagi placówką, w której można poddać się transplantacji włosów metodą FUE, jest Klinika Kolasiński (Swarzędz – Nowa Wieś). Coraz więcej pacjentów ośrodka wybiera właśnie tę technikę, ogółem w placówce wykonano ponad 16 tys. operacji z dziedziny chirurgii odtwórczej włosów, a także chirurgii estetycznej i ortopedii. Doświadczenie i umiejętności zespołu operacyjnego kliniki umożliwiają wykonanie do 2 tys. przeszczepów w czasie jednej transplantacji, co jest korzystne dla pacjentów chcących szybko odzyskać włosy. Właścicielem placówki jest dr Jerzy Kolasiński, a zespół medyczny pracuje pod kierunkiem dr med. Małgorzaty Kolendy.

Pacjenci chcący poddać się transplantacji włosów mogą skorzystać również z oferty Medical Hair Poland, organizacji korzystającej z 20-letnich doświadczeń Medical Hair GmbH ze Stuttgartu. Posiada 8 klinik operacyjnych w Polsce i 24 oddziały konsultacyjne w największych miastach kraju. Lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie w zabiegach transplantacji włosów, prócz tego Medical Hair jest prekursorem przeszczepu pojedynczych mieszków włosowych. Kadra medyczna specjalizuje się także w odtwarzaniu i uzupełnianiu brwi, w operacyjnym uzupełnianiu ubytków włosów po naświetleniach oraz w pokrywaniu poparzeń i blizn na głowie.

Jeszcze jedną placówką, o której warto wspomnieć, jest Klinika Ambroziak Estederm z Warszawy. To ośrodek, którego lekarze na bieżąco śledzą najnowsze trendy w dziedzinie leczenia łysienia. Placówka jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła przeprowadzać zabiegi przeszczepiania włosów przy użyciu innowacyjnego urządzenia S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation). Transplantacją włosów zajmuje się dr Marcin Ambroziak, specjalizujący się w leczeniu łysienia i łuszczycy, a także w dermatochirurgii.

Więcej na temat przeszczep włosów FUE u mężczyzn

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…