Implanty zębowe Camlog

Utrata zębów to problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny, oddziaływujący z czasem na zgryz, stawy żuchwowo-skroniowe, stan dziąseł oraz kości szczęki. Najefektywniejszym i dającym najbardziej naturalne efekty rozwiązaniem jest w tym przypadku wykonanie uzupełnienia protetycznego na tytanowych implantach, np. firmy Camlog.

Data aktualizacji
Czas czytania
2 min.

Implant stomatologiczny jest rodzajem tytanowej śruby, chirurgicznie wkręcanej w kość szczęki bądź żuchwy, mającej za zadanie zastąpić brakujący korzeń zęba. Do implantu mocowany jest ceramiczny lub tytanowy łącznik, zaś do niego uzupełnienie protetyczne, czyli widzialna część zęba. Takie trzyczęściowe rozwiązanie pozwala na niemal nieograniczoną rekonstrukcję brakującego uzębienia, które swoim wyglądem i funkcjonalnością jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego. 

Implanty zębowe Camlog

Przystępniejszą cenowo alternatywą dla pełnej odbudowy uzębienia na implantach jest ich wykorzystanie jako stabilnych filarów dla protez zębowych. W przypadkach całkowitego bezzębia możliwe jest wykonanie protezy mocowanej na stałe (niewyjmowanej) lub protezy ruchomej (wyjmowanej). Dzięki łączącym się z implantami mocowaniom różnego typu proteza trzyma się bardzo mocno w jamie ustnej a komfort jej użytkowania jest nieporównywalnie wyższy niż "zwykłej" protezy.

Wstawienie implantów to inwestycja na całe życie, dlatego też powinniśmy postawić na sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. Jednym z renomowanych europejskich dostawców rozwiązań implantologicznych jest działająca od 1989 r. szwajcarska firma Camlog Biotechnologies.

Rodzaje implantów Camlog

W ofercie firmy Camlog znajdziemy trzy linie produktowe implantów, o zróżnicowanym kształcie, długości oraz sposobie mocowania łącznika do implantu.

 • Zestaw narzędziowy Camlog Screw-Lineźródło: fmdental.pl
  Camlog
  – system wyposażony w opatentowane rozwiązanie "tube-in-tube", zapewniające mocne, niezawodne i szczelne połączenia implantu i łącznika. Jego konstrukcja pozwala na odciążenie śruby mocującej łacznik oraz optymalizuje rozłożenie działających sił. Śruba łącznika nie przenosi sił dynamicznych a jedynie zapewnia pasywne mocowanie łącznika (Press Fit), co w praktyce wyklucza jej złamanie na skutek obciążeń funkcjonalnych. Rozwiązanie takie szczególnie doceniaja lekarze, mający wcześniej do czynienia z problemem wydobycia złamanej śruby łącznika z wnętrza zintegrowanego implantu. Implanty Camlog oferowane są w długościach: 9 mm, 11 mm, 13 mm, 16 mm oraz średnicach 3,3 mm; 3,8 mm; 4,3 mm; 5,0 mm (Camlog Screw-Line) lub 3,8 mm; 4,3 mm; 5,0 mm, 6,0 mm (Camlog Root-Line). Charakteryzuje je również powierzchnia Promote, o odpowiedniej mikro- i makrostrukturze powstałej na skutek wytrawiania i piaskowania implantu, ułatwiająca jego osteointegrację, czyli zrastanie się z kością.
 • Conelog – system proponuje nowe, krótsze implanty Screw-Line o długości 7 mm i średnicach: 3,8 mm; 4,3mm oraz 5,3mm z powierzchnią Promote. Ich geometria jest tożsama z geometrią zewnętrzną implantów serii Camlog, wyróżniają się jednak wewnętrznym połączeniem stożkowym implantu.
 • Implanty iSy z tymczasowym łącznikiem, czapeczką gojącą oraz wielofunkcyjnąźródło: fmdental.pl
  iSy by Camlog
  – najnowszy system implantologiczny w ofercie firmy, składający się z implantów o średnicy 3,8 mm, 4,4 mm i 5,0 mm, dostępnych w długościach 9, 11 i 13 mm. Implanty wykonane z tytanu klasy IV) posiadają znaną z systemów implantologicznych Camlog i Conelog powierzchnię Promote. System opracowano zgodnie z koncepcją maksymalnego uproszczenia wszystkich procedur zwiazanych ze wszczepieniem implantu i wykonaniem nadbudowy. W jego skład wchodzi 70 komponentów, czyli znacznie mniej niż w pozostałych systemach. Zakłada się także zastosowanie jednorazowych narzędzi i zredukowanego protokołu preparacji łoża implantu. Rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie możliwe jest zastosowanie prostych, standaryzowanych koncepcji implantologicznych. Wysoki stopień standaryzacji wszystkich komponentów systemu sprawia, że rozwiazanie iSy jest oferowane w atrakcyjnej cenie, jednak bez kompromisów w zakresie jakości.

Źródła:

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Implanty zębowe Camlog

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 71

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…