Leczenie stomatologiczne na raty

W dobie konsumpcjonizmu oraz szerokiej dostępności wszelkich towarów i usług, dokonywanie zakupów na kredyt stało się zjawiskiem naturalnym. Obecnie, osoba posiadająca zdolność kredytową może pozwolić sobie na wykonanie niemalże każdego z dostępnych zabiegów medycznych, w tym również z zakresu medycyny estetycznej oraz stomatologii. W Polsce, już co trzeci gabinet stomatologiczny wychodzi z inicjatywą możliwości zadbania o piękny uśmiech dzięki rozłożeniu płatności na korzystne dla pacjenta raty. Dzięki takim rozwiązaniom, coraz więcej osób zyskuje możliwość poprawy swojego stanu zdrowia, nie wspominając o estetycznych walorach z tym związanych.

Data publikacji
Czas czytania
1 min.

Aby móc pozyskać coraz więcej klientów, oferujące swoje usługi gabinety stomatologiczne zaczynają prześcigać się w oferowanych metodach płatności obniżając oprocentowanie kredytu do minimum. Współpracując z bankami, są w stanie zaoferować leczenie oparte nawet na kredycie 0% - taką ofertę skierowała do swoich pacjentów klinika Dental Medicenter, która wspólnie z firmą Santander Consumer Bank gwarantuje szybkie podjęcie decyzji kredytowej oraz umożliwia wzięcie kredytu do kwoty 5000zł jedynie na podstawie dowodu osobistego. Taka konkurencyjna atmosfera jest jak najbardziej korzystna dla pacjentów poszukujących dobrych usług dostępnych w równie dobrej cenie.

Czas nie pozostaje tutaj bez znaczenia – najlepsze gabinety są w stanie zaoferować szybkie rozpatrzenie złożonego wniosku, nawet w ciągu kilkunastu minut. Formalności załatwiane są od ręki i podobnie jak przy dokonywaniu innych zakupów w systemie ratalnym – tu także obowiązuje zasada „minimum formalności, maksimum korzyści dla klienta”. Wielokrotnie wystarczy przedłożyć zaświadczenie o zarobkach wraz z dokumentem tożsamości i już można zasiąść wygodnie w fotelu dentystycznym. Możliwość rozłożenia płatności na wielomiesięczne raty sprawia, że niemal każdy będzie mógł uzyskać dostęp do pełnego leczenia stomatologicznego bez obciążania budżetu. Przykładowo, Pacjent zainteresowany leczeniem polegającym na wstawieniu dwóch implantów Optimum z pełną odbudową w postaci korony porcelanowej w Klinice Dentim Clinic mieszczącej się w Katowicach, rozkładając całkowity koszt leczenia w wysokości 11 600 zł na 36 rat, zapłaci miesięcznie 438,19 zł. Wydłużając okres kredytowania do 60 miesięcy, koszt jednej raty wyniesie 308, 56 zł.

Niemalże w każdym mieście można skorzystać z usług gabinetów oraz klinik, które odpowiadając na potrzeby pacjentów udostępniają system opłat ratalnych. Taka opcja jest korzystna nie tylko dla osób, dla których nagła wizyta w gabinecie stomatologicznym i podjęcie natychmiastowego leczenia stanowi pokaźny, nieprzewidziany wydatek, ale także dla tych, którzy traktują zdrowe, piękne zęby jako inwestycję, która będzie procentowała latami – dlatego to właśnie pacjenci implantologiczni najczęściej sięgają po takie rozwiązanie. Warto wspomnieć, że liczba klinik współpracujących z bankami oraz firmami udzielającymi pożyczek na cele związane z finansowaniem zabiegów zdrowotnych z roku na rok rośnie i szacuje się, że około 70 procent pacjentów prywatnych gabinetów sięga po tę formę płatności.

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Implantologia

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 42

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…