Implanty stomatologiczne Częstochowa

Lekarze wykonujący implantologia w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa implantologia w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Katarzyna Reczyńska-Chrzanowska

stomatolog

w NovoDent-Med Radomsko

Implantologia Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą implantologia w Częstochowie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 2000 zł za implanty zębowe MIS natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 2999 zł (implanty zębowe Straumann).

Ile kosztuje implantologia w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi implantologia w Częstochowa placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen implantologia w Częstochowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Implanty zębowe Nobel Biocare
  Radomsko, 11 Listopada 11e/35

  od 2000 zł
  do 2000 zł

 • Implanty zębowe Straumann
  Częstochowa, Krynicka 1/3

  2999 zł

 • Implanty zębowe Alpha Bio
  Radomsko, 11 Listopada 11e/35

  od 2000 zł
  do 2000 zł

 • Implanty zębowe MIS
  Radomsko, 11 Listopada 11e/35

  od 2000 zł
  do 2000 zł

  Częstochowa, Krynicka 1/3

  2490 zł

Posiadamy również ofertę w 31 innych miastach. Sprawdź ceny implantologia w innych miastach.

Implantologia w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Kadra w NovoDent-Med Radomsko Kadra w NovoDent-Med Radomsko

Współcześnie implanty stomatologiczne są jednym z najbardziej efektywnych sposobów odtworzenia uzębienia. Dzięki nim stomatolodzy uzupełniają ubytki, a także zapewniają pacjentom stabilizację protez wyjmowanych (można je oprzeć na kilku miniimplantach). Stosując wszczepy implantów, odbudowują pojedyncze i rozległe braki zębowe, a także całkowite bądź częściowe bezzębie. Jednym z największych atutów implantów jest brak konieczności szlifowania zdrowych zębów sąsiednich.

Implanty to tytanowe śruby pełniące rolę sztucznych korzeni zębów. Zabiegi ich wszczepiania wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – trwają ok. 20-30 minut, choć niektórzy implantolodzy są w stanie wprowadzić implant zaledwie w kwadrans. Po kilkumiesięcznym okresie zespolenia wszczepu z tkanką kostną (osteointegracja) stomatolog montuje na nim uzupełnienie protetyczne. Pacjent po leczeniu implantologicznym musi dbać o zęby ze szczególną starannością, by uniknąć powikłań.

Uznani implantolodzy w Częstochowie

Osoby zainteresowane leczeniem implantologicznym powinny wziąć pod uwagę przyjazd do Częstochowy. Pracuje tu wielu doświadczonych stomatologów cieszących się dobrą opinią i uznaniem pacjentów. Swoje praktyki prowadzi również kilku wykwalifikowanych implantologów. Jednym z nich jest lek. stom. Rafał Kubara (Prywatna Praktyka Dentystyczna Lekarz Stomatolog Rafał Kubara), specjalista chirurgii stomatologicznej. Jest członkiem renomowanych towarzystw implantologicznych, takich jak Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne (PSI), German Society of Oral Implantology (DGOI) oraz International Congress of Oral Implantologists (ICOI). Protetyką na implantach zajmuje się od 1999 roku, natomiast od 2002 roku przeprowadza implantację i zabiegi z zakresu chirurgii przedimplantacyjnej. W roku 2011 przystąpił do międzynarodowego egzaminu i uzyskał tytuł Eksperta do spraw Implantologii Stomatologicznej. Wraz z nim w gabinecie pracuje lek. stom. Piotr Chwastowski, zajmujący się m.in. protetyką na zębach własnych (korony i mosty porcelanowe) oraz stomatologią estetyczną.

W implantologii specjalizuje się również lek. dent. Robert Wcisło z kliniki Stomatologia Wcisło. Jest członkiem prestiżowych stowarzyszeń medycznych, wśród których można wymienić Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne (PSI), Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie (DGOI), a także International Congress of Oral Implantologists (ICOI). W 2012 roku rozpoczął Curriculum Implantologiczne na Uniwersytecie we Frankfurcie. W rodzinnej klinice pracuje też lek. stom. Mariusz Wcisło, specjalista stomatologii ogólnej I stopnia. Pomaga pacjentom wymagającym złożonego leczenia protetycznego – posiada ponad 30 lat doświadczenia w tej dziedzinie. Człomkiem zespołu medycznego jest również lek. stom. Maria Kojzar-Wcisło, specjalista stomatologii ogólnej I stopnia. Do jej głównych zainteresowań należy stomatologia zachowawcza i protetyka stomatologiczna.

Znakomicie wykwalifikowaną kadrą medyczną może się poszczycić także Centrum Stomatologii Medidens. Zabiegi przeprowadza w nim dr n. med. Dariusz Filipek, absolwent Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej. Specjalista uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w 2010 na podstawie rozprawy doktorskiej pt.: „Porównanie otwartego i zamkniętego gojenia ran poekstrakcyjnych zaopatrzonych kolagenową błoną zaporową”. Wraz z nim w klinice pracuje dr n. med. Jacek Wróbel, specjalista II stopnia chirurgii stomatologicznej, oraz lek. dent. Jacek Żurek, specjalista periodontologii.

Dr Jarosław Sobczyk (Prywatny Ośrodek Stomatologiczny dr Jarosław Sobczyk) prowadzi gabinet, który od 2000 roku rozwija się głównie w kierunku leczenia implantologicznego. Zespół medyczny kliniki wciąż podwyższa kompetencje, a także udziela szkoleń – placówka jest implantologicznym ośrodkiem szkoleniowym systemu Impladent, a doktor Sobczyk jest konsultantem systemu Impladent na Polskę. Należy też do zespołu szkoleniowego w Uniwersytecie Karola w Pradze, a prócz tego jest członkiem towarzystw takich jak OSIS, PSI, EAO oraz IKRC.

Przeprowadzaniem zabiegów implantologicznych zajmuje się również lek. dent. Łukasz Bańczyk (Stomatologia Lisiniec), aktywny członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii. Jest autorem i współautorem licznych doniesień zjazdowych na krajowych kongresach poświęconych chirurgii szczękowo-twarzowej, prócz tego uczestniczy w szkoleniach i warsztatach z protetyki i implantologii.

Systemy implantologiczne stosowane w klinikach

Kadra w NovoDent-Med Radomsko Kadra w NovoDent-Med Radomsko

W częstochowskim Centrum Dentica wszczepia się implanty oparte na systemach Astra Tech Dental. Przeprowadzaniem tego typu zabiegów zajmuje się lek. dent. Sylwia Nawracała, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Ortodontycznego IAO – International Association for Orthodontics. Specjalistka jest regularnym uczestnikiem szkoleń i kursów doskonalących w zakresie stomatologii i ortodoncji.

Kolejna placówka, Centrum Stomatologiczno-Medyczne Stomed, to autoryzowany gabinet implantologiczny szwajcarskiej firmy Thommen Medical, będącej producentem systemu Swiss Precision Implant (SPI). Do zespołu medycznego ośrodka należy lek. dent. Michał Kapustecki, a także dwie specjalistki stomatologii ogólnej: lek. stom. Anna Kapustecka oraz lek. stom. Anna Kaczmarska.

W ośrodku Stomatologia Rodzinna stosowanym systemem implantologicznym jest TioLogic niemieckiej firmy Dentaurum Implants, a specjaliści przeprowadzający zabiegi nieustannie doskonalą swoje umiejętności, przechodząc kolejne szkolenia i kursy. Gabinetem kieruje lek. dent. Monika Jędrzycha-Kowalik oraz lek. dent. Łukasz Kowalik.

Polecaną częstochowską kliniką jest również Dentaria, w której zespół medyczny stosuje implanty szwajcarskiej firmy Straumann. Ów system posiada 10-letnią gwarancję producenta, obejmującą także zużycie elementów protetycznych. Wykonywaniem zabiegów zajmuje się lek. dent. Maciej Strzelczyk.

Pacjenci szukali zabiegu implantologia w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat implantologia

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…