Miniflebektomia żylaków

Miniflebektomia to zabieg usunięcia niewydolnych żył, które przyczyniają się do powstawania żylaków. Mała inwazyjność metody oraz brak konieczności hospitalizacji pacjenta sprawiają, że metoda ta jest stosowana nie tylko pojedynczo, ale też uzupełniająco. Oto lista 37 klinik w Polsce, w których można poddać się miniflebektomii.

Klinika Flebologii

Warszawa, ul. Wawelska 5
9,2 / 10  •  Znakomita  •  127 opinii
  • Miniflebektomia od 3500 zł
dr hab. n. med. Tomasz Grzela

dr hab. n. med. Tomasz Grzela

chirurg ogólny, flebolog

Dr hab. n.med. Tomasz Grzela opowie o szczegółach dotyczących prawidłowo przeprowadzonej diagnostyki, jak również samego leczenia chorób układu żylnego. Odpowie też na pytanie dlaczego leczenie żylaków kończyn dolnych powinno mieć charakter przyczynowy.

zobacz film o zabiegu »
  • Konsultacja flebologiczna 400 zł

Krefft Clinic

Wrocław, ul. Chałupnicza 65A
9,6 / 10  •  Znakomita  •  410 opinii
  • Miniflebektomia 2000 zł
lek. Michał Krefft

lek. Michał Krefft

chirurg ogólny

Podczas drugiego webinaru poświęconego leczeniu żylaków, dr Krefft opowie o kompleksowym podejściu, które pozwala mu uzyskiwać jak najlepsze efekty terapeutyczne u pacjentów. Podstawową techniką dla doktora jest laserowa ablacja niewydolnych żył powierzchownych generujących żylaki. Kolejny krok to zamknięcie krętych poszerzonych żył przy pomocy skleroterapii.

zobacz film o zabiegu »
  • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym 300 zł

Lekarze wykonujący miniflebektomia (szydełkowanie żył)

Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 25 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 37 różnych placówkach. Usługa miniflebektomia jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego, flebologa i angiologa.

lek. Marcin Napierała

chirurg ogólny, flebolog

w Klinika Flebologii

10 / 10
dr hab. n. med. Tomasz Grzela

chirurg ogólny, flebolog

w Klinika Flebologii

10 / 10
dr Krzysztof Celejewski

chirurg ogólny, flebolog

w Klinika Flebologii

10 / 10
lek. spec. Roman Sławek

specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii dziecięcej

w Prywatny Gabinet Chirurgiczny dla Dorosłych i Dzieci Lek. Roman Sławek

10 / 10
lek. Dariusz Pawełczak

chirurg ogólny

w Prywatna Praktyka Lekarska Dariusz Pawełczak

9,5 / 10
dr n. med. Wojciech Rybak

chirurg ogólny, flebolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Rybak Clinics Wrocław

9,5 / 10
lek. Roman Gołąbek

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Centrum Medyczne Plus Med

9,3 / 10
lek. Paweł Bodzenta

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Centrum Medyczne Plus Med

9,2 / 10
lek. Grzegorz Kaźmierowski

chirurg ogólny, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Ultraderm

9,1 / 10
lek. Maciej Antkiewicz

flebolog, chirurg naczyniowy

w Rybak Clinics Wrocław

8,8 / 10
lek. Tomasz Kozik

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Euroklinika

8,0 / 10
lek. Krzysztof Jacyna

chirurg naczyniowy, flebolog, chirurg ogólny

w VenoMedica

lek. Iwona Ździebło-Krankowska

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w VenoMedica

lek. Łukasz Pałka

chirurg naczyniowy, flebolog, chirurg ogólny

w VenoMedica

dr n. med. Norbert Zapotoczny

chirurg naczyniowy, flebolog, proktolog, chirurg ogólny

w VenoMedica

dr n. med. Jerzy Leszczyński

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Klinika Flebologii

lek. Ewa Choromańska

w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej

w Klinika Sienna

lek. Michał Krefft

chirurg ogólny

w Krefft Clinic

dr n. med. Tomasz Ciąćka

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, flebolog

w Centrum Profilaktyki i Leczenia Chorób Naczyń

lek. Tomasz Terpiłowski

chirurg naczyniowy, chirurg ogólny

w CM Terpiłowski Radom

Miniflebektomia żylaków - informacje

Żylaki powstają wskutek nieprawidłowego krążenia krwi w kończynach dolnych. Są one zatem nie tylko defektem kosmetycznym, ale przede wszystkim objawem niewydolności żylnej, którą trzeba leczyć. Same żylaki również należy usunąć. Można to zrobić na przykład w ramach zabiegu, jakim jest miniflebektomia.

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Co to jest miniflebektomia?

Miniflebektomia, nazywana także szydełkowaniem żył, to nowoczesna, małoinwazyjna procedura terapeutyczna, która polega na usunięciu zmienionych chorobowo, niewydolnych naczyń żylnych, przy pomocy specjalnych szydeł chirurgicznych. Ze względu na możliwość stosowania tej metody w warunkach ambulatoryjnych, stała się ona alternatywnym zabiegiem dla innych technik, przede wszystkim klasycznej operacji żylaków, jak również laseroterapii. Miniflebektomia to zabieg, który nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania, a przeciwwskazaniem do jego wykonania jest zakrzepica w obrębie żył powierzchownych oraz stany zapalne skóry w okolicy poddawanej procedurze. Ze względu na bezpieczeństwo metody, zabiegi z powodzeniem przeprowadza się u osób starszych, u których często współistnieją inne schorzenia obciążające, uniemożliwiające usuwanie żylaków innymi sposobami.

Na czym polega miniflebektomia żylaków?

Miniflebektomia jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym i trwa zazwyczaj od 20 do 40 minut. Nad zmienionymi chorobowo naczyniami żylnymi wykonuje się niewielkie nacięcia bądź nakłucia. Lekarz wykorzystuje w tym celu nóż chirurgiczny lub igłę. Następny etap polega na usunięciu żylaków przy pomocy specjalnego szydełka chirurgicznego lub tzw. haczyka, po wcześniejszym odsunięciu otaczających ich tkanek. Mikronacięcia zazwyczaj nie wymagają zakładania szwów, ponieważ wystarczające jest ich zamknięcie pojedynczym plastrem. Bezpośrednio po zabiegu na kończynę pacjenta zakładana jest wcześniej dopasowana opaska uciskowa, którą należy nosić przez okres od 2 do 4 tygodni. Miniflebektomię stosuje się przede wszystkim do usuwania żył odpiszczelowych, a także przeszywających i siatkowatych. Zabieg ten często jest cennym uzupełnieniem innych technik, takich jak skleroterapia czy laseroterapia. Miniflebektomia może być również jedyną metodą usunięcia żylaków, jednak warto pamiętać, że wybór terapii w każdym przypadku uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Szydełkowanie żył - zalecenia pozabiegowe

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

W okresie pozabiegowym mogą pojawić się niewielkie krwiaki, które jednak samoistnie wchłaniają się w ciągu kilkunastu dni po procedurze. Dolegliwości bólowe występują sporadycznie i zmniejszają się lub całkowicie znikają pod wpływem środków przeciwbólowych. Aby uniknąć ewentualnych powikłań i zwiększyć skuteczność zabiegu, warto przestrzegać określonych zasad. Pierwszym i najważniejszym zaleceniem jest unikanie długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej lub stojącej, przy jednoczesnych częstych spacerach. Takie postępowanie ma zapobiec ewentualnemu powstawaniu zakrzepów w żyłach, które w konsekwencji mogłyby prowadzić do zakrzepicy żył głębokich kończyn dolnych. Ze względu na obecność ran należy unikać długich kąpieli w wannie przez kilka dni po zabiegu. W okresie rekonwalescencji i gojenia nie powinno się również opalać i korzystać z sauny. Paniom dodatkowo nie zaleca się chodzenia w butach na wysokim obcasie. Pacjentom po zabiegu miniflebektomii odradza się również prowadzenie samochodu przez pierwszych kilka dni po zabiegu.

Więcej na temat miniflebektomia (szydełkowanie żył)

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…