Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Niechirurgiczne techniki powiększania biustu cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem kobiet, które pragną dodać swoim piersiom objętości bez konieczności poddania się operacji plastycznej. Alternatywą dla procedur z wykorzystaniem implantów i skalpela były przez jakiś czas iniekcje z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, jednak dziś się ich już nie wykonuje. Dlaczego?

Data aktualizacji
Czas czytania
4 min.

Powiększanie biustu implantami piersiowymi to od lat najpopularniejszy zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. Tym, co powstrzymuje niektóre kobiety przed zdecydowaniem się na taką procedurę, jest konieczność zastosowania znieczulenia ogólnego oraz inwazyjność samej operacji. Nic dziwnego, że powiększanie biustu kwasem hialuronowym swego czasu cieszyło się niemałą popularnością. Małoinwazyjny zabieg pozwalał powiększyć piersi o 1-2 rozmiary, co dawało naturalny efekt. Dlaczego więc dziś jest to rzadko stosowany sposób?

Bezoperacyjne powiększanie biustu żelem Macrolane

Zabieg powiększania piersi żelem Macroalne

Jeszcze 10 lat temu powiększenie biustu z użyciem żelu Macrolane zalecało się kobietom, które nie chciały przechodzić chirurgicznej operacji wszczepienia implantów bądź chciały jedynie delikatnie powiększyć lub skorygować kształt piersi, uzyskując przy tym subtelne efekty. Środek na bazie kwasu hialuronowego pozwalał zmienić wielkość biustu o 1-2 rozmiary. Zabieg trwał zaledwie około 45 minut i nie pozostawiał blizn, a czas rekonwalescencji był krótszy w porównaniu do operacji wszczepienia implantów i wynosił zaledwie 2 tygodnie.

Wady i zalety

W związku z tym, że kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w znacznych ilościach w naszym ciele, zabieg powiększenie preparatem Macrolane charakteryzuje się małym ryzykiem powikłań i rzadkim występowaniem działań niepożądanych. Do zalet powiększenia piersi preparatem Macrolane należy także wysokie bezpieczeństwo procedury. Aplikacja preparatu odbywa się z użyciem specjalnej kaniuli, a całość odbywa się najczęściej z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, w odróżnieniu od chirurgicznego powiększenia piersi, które wymaga znieczulenia ogólnego.

Wprowadzony pod gruczoł piersiowy preparat Macrolone umożliwia uzyskanie natychmiastowego efektu kosmetycznego. Zaaplikowany kwas hialuronowy poprawia m.in. jędrność i sprężystość skóry piersi, co pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu piersi. Zastosowanie związków kwasu hialuronowego pozwala dodatkowo na wyrównanie ewentualnej asymetrii w wielkości gruczołów piersiowych pacjentki dzięki możliwości użycia ściśle określonych ilości preparatu.

Kolejną zaletą powiększania piersi preparatem Macrolane jest niska inwazyjność zabiegu. Zabiegi chirurgicznego powiększenie piersi związane są z powstaniem blizn w miejscach przeprowadzonych cięć. Tymczasem korekcja wyglądu piersi za pomocą związków kwasu hialuronowego wymaga jedynie przeprowadzenia kilku niewielkich nacięć celem wprowadzenia kaniuli, przez która podany zostanie preparat Macrolane. Sprawia to, że wymagana jest jedynie niewielka ingerencja, a ryzyko powikłań jest minimalne.

Warto wiedzieć: Główne zalety powiększania biustu preparatem Macrolane to niska inwazyjność zabiegu, niewielkie ryzyko powikłań oraz natychmiastowy efekt koismetyczny. 

Jedną z wad powiększania piersi kwasem hialuronowym jest trwałość rezultatów. Te utrzymują się zaledwie od 18 do 24 miesięcy ze względu na naturalne wchłanianie się kwasu hialuronowego. Z czasem okazało się niestety, że wstrzykiwanie żelu Macrolane ma jeszcze jeden, większy mankament. Dotyczy on wpływu na badanie mammograficzne.

Wpływ na badania mammograficzne

W 2012 r. firma Q-Med wycofała produkt Macrolane jako żel do powiększania piersi. Powodem takiej decyzji był fakt, iż substancja powodowała utrudnienia w prawidłowym odczytywaniu wyników badania mammograficznego. Preparat mógł nawet powodować odchylenia w obrazie, które imitowały ogniska nowotworowe. W związku z tym, kobieta będąca po powiększeniu piersi preparatem Macrolane, powinna o tym fakcie poinformować podczas przeprowadzania badania mammograficznego. Wtedy nierzadko konieczne jest wykonanie dodatkowego badania USG.

Ważne: Powiększenie piersi kwasem hialuronowym ma negatywny wpływ na odczyt wyników badań mammograficznych.

Bezpieczne metody bezoperacyjnego powiększania biustu

Często stosowanym, niechirurgicznym sposobem powiększenia piersi jest przeszczep tłuszczu własnego pacjentki. Uzyskany w procesie liposukcji tłuszcz zostaje przetransportowany w tkankę biustu, co daje naturalne efekty. Technika ta wiąże się z brakiem ryzyka odrzucenia wszczepianego materiału przez organizm, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo. Zabieg nie wymaga również zastosowania znieczulenia ogólnego oraz długiej rekonwalescencji. Warto mieć jednak na uwadze, że efekty powiększania piersi własnym tłuszczem nie są trwałe, ponieważ w wyniku naturalnie zachodzących w organizmie procesów, komórki tłuszczowe wchłaniają się w ciągu około dwóch lat.

O ile rozmiarów można powiększyć biust preparatem Macrolane?

Zabieg powiększenia piersi kwasem hialuronowym pozwala to na korektę asymetrii, podniesienie oraz zwiększenie rozmiaru piersi o 1-2 rozmiary. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się około 2 lat. Dla podtrzymania rezultatów zalecana jest aplikacja dodatkowych, niewielkich dawek preparatu (20-40 ml) co kilka miesięcy. Metoda bywa polecana przez specjalistów zwłaszcza pacjentkom, które obawiają się wszczepiania silikonowych protez lub nie mają dokładnie sprecyzowanych oczekiwań co do wyglądu nowego biustu.

Inne zastosowania żelu Macrolane

Ze względu na trudności w przeprowadzaniu badań mammograficznych w przypadku piersi powiększonych żelem Macrolane, jego producent zdecydował się na wycofanie preparatu z zabiegów powiększania biustu. Należy jednak podkreślić, że sam preparat jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Właśnie dlatego kwas hialuronowy z powodzeniem jest wykorzystywany do  korekcji blizn czy modelowania innych części ciała. Panowie mogą nim np. powiększyć penisa.

Źródła:

Inne przydatne linki


Skomentuj ten artykuł

Komentarze (3)

mimi 6 lata temu

Za takie pieniądze wolałabym dołożyć i mieś implanty na stałe a nie na 3 lata max ;( Odpowiedz

Kasia do mimi 6 lata temu

Chyba tez tak mysle Odpowiedz

Dodo 6 lata temu

Hihi. Przepraszam, wiem ze ktoś to wymyślił aby zarobić i każdy ma wolna rękę i wybór ale... co winduje ceny tego zabiegu do takich kwot jak chociażby 7000. yo tylko 45 min zabieg. Preparat się wchłania Wiec podejrzewam ze na kolejny sezon letni wymaga dostrzywiwania i i tak kobieta zmuszona jest na oglądanie stopniowej szybkiej degradacji jędrności biustu. Załamujący widok. Uważam ze kwota 3000 byłaby bliższa temu co byłabym w stanie zapłacić za tymczasowe zwiększenie biustu. Odpowiedz

Powiększanie biustu

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 33

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…