Rodzaje nici liftingujących

Piękna, gładka cera to dla wielu kobiet i mężczyzn obiekt pożądania. Gdy kosmetyki nie są w stanie przywrócić odpowiedniego napięcia skórze, warto poszukać innych sposobów na jej odmłodzenie. Jednym z nich jest tak zwany lifting nićmi. Czym różnią się poszczególne rodzaje nici liftingujących i jak wybrać te najlepsze dla siebie? Podpowiadamy!

Data aktualizacji
Czas czytania
3 min.

Lifting to procedura medyczna, której celem jest naciągnięcie obwisłej skóry. Ze względu na inwazyjność zabiegu, osoby chcące pozbyć się oznak starzenia, nieustannie poszukują alternatywnych rozwiązań, które nie wymagają użycia skalpela. Nic dziwnego, że popularnością cieszą się m.in. nici liftingujące. Dzięki nim można nie tylko poprawić wygląd cery, ale również napiąć skórę w innych partiach ciała.

Zainwestuj w Kliniki.pl

Więcej »

Nici liftingujące - rodzaje

Nici dzielimy ze względu na ich budowę oraz materiał, z którego zostały wykonane. Najczęściej używane do ich produkcji substancje to:

  • polikaprolakton
  • kwas mlekowy
  • polidioksanon

Biorąc zaś pod uwagę kształt nici, wyróżniamy nici gładkie, nici haczykowe oraz stożkowe. Po wszczepieniu pobudzają one procesy regeneracyjne skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu czy elastyny. Zdecydowana większość nici liftingujących z czasem ulega rozpuszczeniu i wchłonięciu przez tkanki. Efekty utrzymują się wówczas do 2-3 lat. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Nici haczykowe Aptos

Najstarszym rodzajem nici liftingujących są nici Aptos, które zostały wyprodukowane z pochodnej kwasu polimlekowego. Charakteryzują się one występowaniem drobnych haczyków, które tworzą ukośne krawędzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu tworzą one swego rodzaju podtrzymujący tkanki miękkie szkielet. Nici Aptos stosuje się przede wszystkim do liftingu łuków brwiowych, policzków czy żuchwy. Świetnie sprawdzają się także przy opadających kącikach ust.

Nici Silhouette-Lift™

Cechą charakterystyczną nici Silhouette-Lift™ jest rozmieszczenie na całej ich długości maleńkich stożków, co pozwala na odpowiednie zaczepienie oraz utrzymanie sprężystości skóry. Ten rodzaj nici polecany jest szczególnie u osób z nadmierną ilością luźnej skóry, a także do uwydatnienia policzków czy pozbycia się tzw. „chomików”.

Nici Spring Thread

Nici Spring Thread są zbudowane z poliestrowego rdzenia, który został pokryty silikonem. Co więcej, na ich powierzchni znajdują się mikrowypustki, których zadaniem jest wzmocnienie efektu uniesienia skóry. Nici te stosuje się do liftingu szyi czy podbródka, jak również skóry pleców i ramion.

Nici Silhouette-Soft™

Silhouette-Soft™ to nowoczesne nici wykonane z kwasów: polimlekowego i glikolowego. Dodatkowo są wyposażone w maleńkie stożki, które zakotwiczają się głęboko w zwiotczałej tkance, napinając ją i podnosząc. Stosuje się je przede wszystkim w celu poprawienia wyglądu policzków i przywrócenia objętości skóry w okolicy jarzmowej.

Złote nici

Złote nici to nici nierozpuszczalne, dlatego nie wszczepia się ich częściej niż co 7 lat. Stosuje się je zarówno do modelowania twarzy, szyi i dekoltu, jak również całej sylwetki. Idealnie sprawdzają się w napinaniu luźnej skóry na brzuchu (np. po ciąży). Niwelują także przebarwienia i wygładzają zmarszczki.

Rodzaje nici PDO

Na polskim rynku bardzo popularne są także nici PDO, czyli wytworzone z polidioksanonu. Biorąc pod uwagę ich budowę, wyróżniamy następujące rodzaje nici PDO:

  • First Lift to gładkie nici, które stosowane są głównie do wygładzania drobnych zmarszczek mimicznych. Dobrze nadają się także do cery delikatnej i wrażliwej.
  • First Lift Screw od nici First Lift różnią się sposobem nawleczenia na igłę. W tym przypadku nić oplata igłę, dzięki czemu uzyskuje się efekt wkręcenia jej w tkankę, co powoduje jej uniesienie. Nici First Lift Screw stosuje się m.in. do podniesienia powiek czy odciągnięcia fałdów nosowo-wargowych.
  • First Lift Barb 4D to nici zbudowane z drobnych haczyków, które otwierają się dopiero po ich zaimplantowaniu. Ten rodzaj nici wykorzystuje się do głównie do liftingu czoła lub całej twarzy.

Źródła:

Dodaj komentarz

Chcesz zainwestować w serwis Kliniki.pl?

Dowiedz się więcej »
Nici biowchłanialne w odmładzaniu twarzy

Nici biowchłanialne w odmładzaniu twarzy

Nici biowchłanialne cieszą się powodzeniem zarówno ze względu na małoinwazyjny proces ich umieszczania w ciele, jak i uzyskiwane przy ich użyciu rezultaty. W przypadku odmładzania twarzy, stosowanie nici jest o tyle korzystne, że dzięki nim...

Lifting twarzy - nici PDO

Lifting twarzy - nici PDO

Lifting twarzy jest jedną z metod odmładzania oferowaną przez wiele gabinetów medycyny estetycznej. Zabieg ten można wykonać na wiele sposobów. Decydując się na wszczepienie nici PDO można być pewnym dobrych efektów i wysokiego...