Filtruj wyniki:
Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący badania USG Doppler

Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 61 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 156 różnych placówkach.

lek. Małgorzata Legocka

lekarz medycyny estetycznej, chirurg ogólny

w Ars Estetica Warszawa

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. Justyna Wilczko

lekarz chorób wewnętrznych, flebolog

w Klinika Flebologii

ocena 5,0 / 5  (4 opinii)
dr Krzysztof Celejewski

chirurg ogólny, flebolog

w Klinika Flebologii

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
dr hab. n. med. Tomasz Grzela

chirurg ogólny, flebolog

w Klinika Flebologii

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. Marcin Napierała

chirurg ogólny, flebolog

w Klinika Flebologii

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. Michał Kowalczewski

lekarz medycyny estetycznej, chirurg ogólny, flebolog

w Ars Estetica Warszawa

ocena 4,8 / 5  (22 opinii)
dr n. med. Wojciech Rybak

chirurg ogólny, flebolog, lekarz medycyny estetycznej

w Rybak Clinics, Ars Estetica Warszawa, Ars Estetica Wrocław

ocena 4,8 / 5  (36 opinii)
dr n. med. Naser Dib

chirurg ogólny, flebolog

w Nasmed

ocena 4,8 / 5  (4 opinii)
lek. Cezary Szary

radiolog, diagnosta obrazowy, flebolog

w Klinika Flebologii

ocena 4,7 / 5  (6 opinii)
dr n. med. Diana Kupczyńska

chirurg ogólny, flebolog, lekarz medycyny estetycznej

w Rybak Clinics, Ars Estetica Wrocław

ocena 4,6 / 5  (10 opinii)
lek. Dominika Plucińska

flebolog, radiolog

w Klinika Flebologii

ocena 4,0 / 5  (1 opinii)
lek. Maciej Antkiewicz

lekarz, flebolog

w Rybak Clinics

ocena 4,0 / 5  (2 opinii)
lek. Tomasz Kozik

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Euroklinika

ocena 4,0 / 5  (2 opinii)
lek. Anna Bodziony

flebolog, radiolog

w Klinika Flebologii

dr n. med. Łukasz Dyl

chirurg ogólny

w CODE Centrum Medyczne

lek. Maciej Mazur

chirurg ogólny

w Rybak Clinics

lek. Bogumił Bednorz

chirurg ogólny, flebolog, proktolog, chirurg onkolog

w Rybak Clinics

lek. Krzysztof Piórek

flebolog, chirurg ogólny

w Horizon Medical Center

lek. Bogumił Koncewicz-Żyłka

chirurg ogólny

w Lea Clinic

dr n. med. Michał Olejczyk

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, angiolog

w Poliklinika Doktora Bessera

Badanie USG Doppler - informacje

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Współcześnie badanie USG Doppler należy do podstawowych badań diagnostycznych pacjentów cierpiących na choroby układu krążenia. Polega na analizie fali ultradźwiękowej odbitej od poruszających się krwinek – dzięki temu umożliwia przeprowadzającemu badanie lekarzowi ocenę przepływu krwi w dużych żyłach i tętnicach, a także kierunek i prędkość przepływu krwi. Dokładność badania ultrasonograficznego z zastosowaniem efektu Dopplera pozwala na wykrycie nawet najmniejszych zmian żył i tętnic. Wykonuje się je w celu wykrycia zwężeń miażdżycowych w tętnicach szyjnych, przy badaniu żył kończyn dolnych i innych naczyń obwodowych (typu tętnice trzewne i nerkowe). Stosowane jest również przy wykrywaniu guzów nowotworowych oraz ocenie ukrwienia niektórych narządów. USG Doppler wykorzystuje się także w położnictwie w celu oceny przepływu krwi w tętnicy pępowinowej, przez co można wykryć zagrażające prawidłowemu rozwojowi ciąży powikłania.

Badanie nie wymaga przygotowania. Odbywa się w pozycji stojącej lub leżącej i polega na wykorzystaniu specjalnej głowicy i analizie obrazu widocznego na monitorze. Lekarz obserwuje na ekranie strukturę i anatomię żył oraz ocenia przepływ krwi. Przez wzgląd na swoją czułość i precyzję USG Doppler jest obecnie standardem diagnostycznym w gabinecie chirurga naczyniowego.

Kliniki oferujące badanie dopplerowskie

Współcześnie nawet w niewielkiej miejscowości z łatwością można znaleźć gabinet posiadający aparaturę do ultrasonografii. Pacjenci chcący poddać się leczeniu w Trójmieście powinni wziąć pod uwagę Poradnię Flebologiczną kierowaną przez lek. med. Joannę Borecką-Sobczak. Ośrodek mieści się w Gdańsku, a prowadząca go specjalistka flebologii jako jedna z nielicznych w regionie posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, uprawniający do przeprowadzania badań USG w zakresie diagnostyki dopplerowskiej naczyń krwionośnych. Doktor Borecka-Sobczak posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu niewydolności żylnej oraz ogromne umiejętności w zakresie przeprowadzania skleroterapii piankowej.

Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego posiada również lek. med. Przemysław Smolik, specjalista chorób wewnętrznych przeprowadzający zabiegi w Instytucie Zdrowia „Centrum” w Sosnowcu. Wykonuje szeroką gamę badań diagnostycznych, wśród których można wymienić USG Doppler, echo serca, a także USG jamy brzusznej u dzieci i dorosłych.

Badania USG Doppler przeprowadza także dr n. med. Marcin Trochimczuk, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej z Kliniki w Klaudynie. Leczy choroby żył, poprzedzając terapię dokładną diagnostyką. Pacjenci jego ośrodka są poddawani zabiegom z zastosowaniem nowoczesnego lasera wewnątrznaczyniowego oraz flebektomii i crossektomii, czyli operacji podwiązania bocznic żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej.

Nowoczesna aparatura do ultrasonografii doplerowskiej

Godnym uwagi ośrodkiem jest Gabinet flebologiczny Panek Med w Białymstoku. Kierujący nim dr n. med. Bogusław Piotr Panek, chirurg naczyniowy, specjalizuje się w leczeniu niewydolności żylnej. Wykonuje badania USG Doppler oraz USG Doppler screening, zaś pacjenci zmagający się z żylakami mogą liczyć u niego na leczenie z zastosowaniem kilku nowoczesnych technik zabiegowych – w tym na miniflebektomię, leczenie z użyciem lasera endowaskularnego firmy Biolitec Ceralas E oraz skleroterapię pianą i płynem obliteracyjnym.

Kolejną placówką oferującą USG Doppler jest Prywatna Przychodnia Lekarska, mieszcząca w Warszawie. Funkcjonuje od 1990 roku, a działalność medyczną rozpoczęła jako gabinet USG i endoskopii. Obecnie oferta ośrodka jest o wiele szersza, a aparatura medyczna wymieniona na nowoczesną – przychodnia posiada USG Logiq P 6 z opcją kardiologiczną (aparat umożliwia badania echo również w przypadku wad serca). Kadra medyczna placówki przeprowadza echo serca z Dopplerem, a także wykonuje badania Doppler aorty brzusznej i tętnic szyjnych oraz żył i tętnic kończyn dolnych i górnych. Ośrodek współpracuje z kilkoma stołecznymi przychodniami, m.in. z kliniką Rekolmed, Medea i Med-Centrum.

Pacjenci, którzy chcieliby poddać się badaniu USG w Częstochowie, mogą skorzystać z oferty Gabinetu chirurgicznego dr Zbigniew Jabłonka. Prowadzi go doświadczony chirurg ogólny, dr n. med. Zbigniew Jabłonka, który na co dzień przeprowadza zabiegi również na oddziale chirurgii ogólnej Szpitala im. R. Weigla w Blachowni. W swoim gabinecie wykonuje badania przy pomocy nowoczesnego ultrasonografu Aloka 3500 SSD z kolorowym Dopplerem i Dopplerem mocy (Power-Dopplerem).

Jeszcze jedną placówką oferującą precyzyjną diagnostykę przy pomocy USG Doppler jest szczecińska Przychodnia Medyczna Pramed. Do licznego zespołu medycznego ośrodka należy m.in. dr nauk med. Alicja Depczyńska, dr nauk med. Wojciech Bieganowski oraz dr nauk med. Maria Tarnowska. Pacjenci kliniki mogą liczyć na pomoc grona specjalistów, w tym chirurgów i neurologów, a także kardiologów.

Szybkie badanie dopplerowskie w polskim gabinecie

Gabinet zabiegowy w Optimum Klinika Głowy i Szyi Gabinet zabiegowy w Optimum Klinika Głowy i Szyi

W wielu polskich klinikach badanie USG Doppler jest już standardem. Pacjent uskarżający się na niewydolność żylną może liczyć na rzetelną diagnostykę z zastosowaniem nowoczesnej aparatury oraz dobranie idealnej dla siebie metody leczenia. Ceny badania dopplerowskiego oscylują w granicach 100-150 złotych. Przykładowo, Klinika w Klaudynie oferuje je za 150 złotych, zaś częstochowski Gabinet chirurgiczny dr Zbigniew Jabłonka – za 120 złotych. Badanie USG Doppler jest szybkie i dokładne, chętnie poddają mu się zarówno polscy, jak i zagraniczni pacjenci, coraz częściej przyjeżdżający do Polski na leczenie. Renoma naszych lekarzy już dawno wyszła poza granice kraju, a nowoczesna aparatura, jaką się posługują, nie odbiega niczym od sprzętów w zachodnich klinikach. Odwiedzający nas Brytyjczycy, Niemcy i Szwedzi chętnie zostają dłużej, wypoczywając po zabiegach w którymś z atrakcyjnych turystycznie polskich miast.