Szukasz kliniki, aby wykonać zabieg medyczny?
Zadzwoń do nas: +48 22 417 40 90

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha, zwana także abdominoplastyką, pozwala zlikwidować nieestetyczne fałdy skórne, poprawiając wygląd brzucha. Z zabiegu korzystają zarówno osoby, które straciły wiele kilogramów, jak i kobiety po przebytych kilku ciążach.

Płaski brzuch to marzenie wielu osób. U tych, które mają tendencje do gromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, jest on szczególnie ciężki do zrealizowania. Nawet w wyniku pomyślnego odchudzania i utraty zbędnych kilogramów, dietą i ćwiczeniami ciężko jest zlikwidować obwisłe fałdy skórne. W takiej sytuacji pomocna będzie plastyka brzucha.

Abdominoplastyka polega na chirurgicznym napięciu mięśni poprzecznych brzucha, a także pozbyciu się nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z tego obszaru. Zabieg jest rozległy, wymaga długiej rekonwalescencji i pozostawia dość dużą bliznę, jednak przynosi też zauważalne efekty, które wynagradzają wszelkie niedogodności.

Warto pamiętać, że plastyka brzucha nie jest sposobem na odchudzanie - nie wolno jej także mylić z liposukcją, czyli odsysaniem tkanki tłuszczowej. Celem abdominoplastyki jest przede wszystkim poprawienie wyglądu obwisłego brzucha, który powstał w wyniku pozbycia się zbędnych kilogramów. Właśnie dlatego do tego zabiegu nie kwalifikują się osoby z otyłością.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia abdominoplastyki to m.in.:

Na górę strony