Operacja plastyczna opadających powiek

Chirurgia plastyczna jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny, która zyskuje coraz większe rzesze fanów także w Polsce. Szacuje się, że ilość zabiegów zwiększa się nawet o 20% rocznie, a wiodącymi krajami w tej dziedzinie są Stany Zjednoczone i Brazylia. ASPS, czyli Amerykańskie Stowarzyszenie Chirurgów Plastycznych, w 2014 roku opublikowało listę najbardziej popularnych operacji plastycznych, która uwzględniała tylko zabiegi inwazyjne, a więc nie brano pod uwagę np. mezoterapii igłowej. Według wyżej wspomnianych danych lifting powiek, czyli Blepharoplastyka, znalazł się na czwartym miejscu, zaraz po liposukcji, rhinoplastyce i augumentacji piersi.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Na operację opadających powiek decydują się najczęściej osoby starsze oraz w wieku średnim. Największą część pacjentów stanowią kobiety, chociaż liczba decydujących się na blepharoplastykę mężczyzn szybko rośnie. Głównym powodem zgłaszania się na zabieg jest nieestetyczny wygląd twarzy, spowodowany zwiotczałą skórą powiek i nadmiarem tkanki tłuszczowej, gromadzącej się w okolicach oczu. Zmian tych nie da się zatuszować, utrudniają także wykonanie codziennego makijażu. Czasami powieki potrafią opadać tak bardzo, że utrudniają widzenie, czy też uniemożliwiają zakładanie okularów.

Operacja plastyczna opadających powiek - na czym polega zabieg?

Zabieg korekcji opadających powiek przeprowadzany jest na ogół w znieczuleniu miejscowym i trwa około godziny. Polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej. Cięcia prowadzi się w naturalnych załamaniach powiek górnych oraz bezpośrednio pod rzęsami powiek dolnych. Dzięki temu blizny umiejscowione są w miejscach niedostrzegalnych przy otwartych oczach. Jeżeli decydujemy się na znieczulenie miejscowe, możemy opuścić klinikę praktycznie zaraz po operacji. Natomiast w przypadku znieczulenia dożylnego wrócimy do domu po jednej dobie.

Przeciwwskazań do operacji jest bardzo niewiele, dzięki temu, że jest ona tak mało inwazyjna: zdyskwalifikować nas może jedynie, między innymi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca czy zaburzenia krzepliwości. Kobiety nie mogą poddawać się operacji w czasie miesiączki, nie należy również stosować preparatów takich jak aspiryna czy witamina E, przynajmniej na tydzień przed zabiegiem. Nie przeprowadza się go również wtedy, gdy pacjent przyjmuje antybiotyki.

Blepharoplastyka umożliwia prawie natychmiastowy powrót do codziennych obowiązków. Po zabiegu okolica oczu jest nieznacznie obrzęknięta, należy przez około 7 dni powstrzymać się od nakładania makijażu na twarz oraz unikać wysiłku fizycznego.

Kolejną, wielką zaletą korekty opadających powiek jest fakt, że po operacji nie są wymagane żadne skomplikowane czynności pielęgnacyjne: wskazane jest wykonywanie okładów z lodu w celu zmniejszenia obrzęku, czy stosowanie kropli, gdy pojawia się łzawienie.

Efekty operacji są długotrwałe i mogą utrzymywać się nawet 10-20 lat, przy czym korekcie opadających powiek można poddać się dwa razy w życiu. Rezultaty liftingu są również bardzo satysfakcjonujące: jest to najbardziej skuteczny sposób na odmłodzenie twarzy, pozbycia się z niej przewlekłego zmęczenia i śladów upływającego czasu. Dużą zaletą zabiegu jest fakt, że blizny po operacji są niedostrzegalne, ponieważ ukryte są w naturalnych załamaniach powiek.

Możemy zdecydować się na korektę górnej lub dolnej powieki, możemy również zoperować obie jednocześnie. Koszt zabiegu jest różny w zależności od ośrodka i zaczyna się od 2 500 zł, a może sięgać 9 000 zł, przy czym cena operacji powiek dolnych jest zawsze odrobinę wyższa.

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Operacja opadających powiek

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 65

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…