Szukasz kliniki, aby wykonać zabieg medyczny?
Zadzwoń do nas: +48 22 417 40 90

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów

Łysienie to problem, z którym borykają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W przypadku powstania dużych przerzedzeń, jedyną skuteczną metodą na ich pozbycie się jest przeszczep włosów. Przeprowadzić go można różnymi metodami, które różnią się między sobą m.in. obszarem, z którego pobiera się grafty do przeszczepu.

Celem przeszczepu włosów jest usunięcie skutków łysienia u mężczyzn oraz kobiet. Procedura polega na pobraniu mieszków włosowych (tzw. graftów), a następnie wszczepieniu ich na obszarze objętym łysieniem. Grafty zwykle pozyskuje się z potylicy, jednak gdy i tam występuje ich niedostateczna ilość, mieszki włosowe można pobrać z innych owłosionych części ciała, np. brody lub klatki piersiowej.

Jedną z najpopularniejszych obecnie technik przeszczepiania włosów jest FUE (z ang. Follicular Units Extraction). Metoda ta polega na precyzyjnym pobraniu pojedynczych mieszków włosowych za pomocą specjalnych mikronarzędzi, a następnie umieszczeniu ich w specjalnych nacięciach w skórze głowy. Wadą tej metody jest długi czas trwania całego zabiegu, jak również ryzyko uszkodzenia przeznaczonych do przeszczepu graftów. Coraz częściej lekarze oferują swoim pacjentom także inne, bardziej nowoczesne metody. Niektóre z nich zakładają nawet wykorzystanie zaawansowanych technologicznie robotów.

Dostępne w Polsce metody przeszczepu włosów to, oprócz FUE, także:

Na górę strony