Jelenia Góra, ul. Bankowa 5-7

KCM Clinic

4,3 / 5  (509 opinii)  rozwiń
  • Liposukcja miejsc intymnych od 4600 zł
  • Liposukcja infradźwiękowa NIL - szyja 4000 zł
  • Liposukcja infradźwiękowa NIL - podbródek 3000 zł
  • Liposukcja infradźwiękowa NIL - podbródek i chomiki 5000 zł
  • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (przedzabiegowa)  200 zł
Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący liposukcja - odsysanie tłuszczu

Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 35 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 98 różnych placówkach. Usługa liposukcja jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

lek. Andrzej Barański

chirurg ogólny, chirurg plastyczny

w Chirurgia Plastyczna i Medycyna Estetyczna Barańscy

ocena 5,0 / 5  (6 opinii)
dr n. med. Artur Sandelewski

chirurg ogólny, lekarz medycyny estetycznej

w San-Medical Centrum Medyczne, DUO MEDICA

ocena 4,8 / 5  (35 opinii)
dr n. med. Jakub Kratochwil

chirurg plastyczny

w Gabinet Chirurgii Kosmetycznej

ocena 4,8 / 5  (14 opinii)
dr n. med. Wojciech Rybak

chirurg ogólny, flebolog, lekarz medycyny estetycznej

w Ars Estetica Wrocław

ocena 4,8 / 5  (36 opinii)
lek. Elżbieta Parka-Barańska

chirurg ogólny, chirurg plastyczny

w Chirurgia Plastyczna i Medycyna Estetyczna Barańscy

ocena 4,8 / 5  (4 opinii)
dr n. med. Ireneusz Siewiera

chirurg plastyczny

w Ars Estetica Wrocław

ocena 4,8 / 5  (4 opinii)
lek. Ryszard Nawrocki

chirurg ogólny, chirurg plastyczny

w NawMedica

ocena 4,7 / 5  (44 opinii)
lek. Sybilla Piekarska

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

ocena 4,7 / 5  (24 opinii)
dr hab. n. med. Andrzej Bieniek

chirurg ogólny, chirurg plastyczny

w Centrum Medyczne Bieniek

ocena 4,7 / 5  (157 opinii)
lek. Ryszard Suliga

chirurg ogólny, chirurg plastyczny

w Centrum Medyczne Suliga

ocena 4,7 / 5  (67 opinii)
lek. Marcin Wilczyński

lekarz medycyny estetycznej, chirurg ogólny

w Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej

ocena 4,7 / 5  (25 opinii)
lek. Tomasz Wacławczyk

lekarz medycyny estetycznej, kardiochirurg

w Lipoline Clinic

ocena 4,6 / 5  (5 opinii)
dr hab. n. med. Jan Rykała

chirurg ogólny, chirurg plastyczny

w Este l'arte

ocena 4,6 / 5  (23 opinii)
lek. Piotr Rataj

chirurg ogólny

w Prestige Clinic

ocena 4,5 / 5  (39 opinii)
lek. Robert Jamont

chirurg plastyczny, chirurg dziecięcy

w Gabinet Chirurgii Plastycznej dr Robert Jamont

ocena 4,4 / 5  (13 opinii)
lek. Michał Piotrowiak

chirurg plastyczny

w Centrum Medyczne Meritum

ocena 4,4 / 5  (20 opinii)
dr n. med. Dorota Żukowska

chirurg plastyczny

w Humana Medica Omeda

ocena 4,4 / 5  (24 opinii)
lek. Marek Murawski

chirurg plastyczny, chirurg dziecięcy

w Klinika Elite - Centrum Laseroterapii (Złota)

ocena 4,3 / 5  (3 opinii)
lek. Joanna Kurmanow

chirurg plastyczny

w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

ocena 4,3 / 5  (5 opinii)
dr Marta Wilczyńska - Staniul

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w Chiroplastica

ocena 4,0 / 5  (3 opinii)

Liposukcja - odsysanie tłuszczu - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Polacy nie są jeszcze narodem chorobliwie otyłym – jak mieszkańcy USA – ale stopniowo zwiększa się liczba osób z nadwagą. Żyjemy w biegu, więc na zdrowe jedzenie często nie starcza czasu i zastępujemy je posiłkami pełnymi pustych kalorii. To się mści, stąd tak duża popularność liposukcji, czyli operacyjnego usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Liposukcja polega na wykonaniu niewielkich nacięć w odsysanym obszarze, wprowadzeniu płynu rozpuszczającego tkankę tłuszczową, a następnie wyssaniu jej za pomocą tzw. kaniuli. Po operacji pacjent pozostaje w klinice co najmniej dobę. Przez pierwsze 6 tygodni musi nosić specjalne ubranie uciskowe.

Specjaliści modelowania szczuplejszej sylwetki

Polskie kliniki chirurgii plastycznej wciąż się rozwijają – pracujący w nich lekarze zdobywają nowe certyfikaty, a sale zabiegowe mają świetny sprzęt medyczny. Ośrodki muszą być konkurencyjne, ponieważ chirurgia plastyczna staje się coraz popularniejsza wśród Polaków, a kolejnych placówek przybywa.

Wspomniane certyfikaty posiada zespół kliniki MediConsult ze Szczecina, składający się z doświadczonych chirurgów. Wśród nich jest dr Jarosław Tribull-Potapczuk. Tytuł doktora zdobył na uniwersytecie w Kolonii, również w Niemczech specjalizował się w chirurgii. Od połowy lat 90. prowadzi własne kliniki w Berlinie. Do jego personelu należy chirurg plastyczny, dr Ryszard Nawrocki oraz dr Beata Marszałek, zajmująca się liposukcją i plastyką łydek, ud i ramion.

Z kolei w Krakowie pracuje inny znany specjalista, dr n. med. Zdzisław Kowalski (Instytut Dermatologii Eco-Lab), autor 40 prac z zakresu chirurgii plastycznej. Należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. W celu wymodelowania sylwetki pacjenta stosuje Aqualyx, preparat doprowadzający do trwałej eliminacji komórek tłuszczowych. Najczęściej korzysta z niego przy usuwaniu otłuszczeń w okolicach bioder, ud i podbródka. Wraz z nim w klinice pracuje dr n. med. Artur Hartwich, chirurg, a także lek. med Patrycja Hartwich, specjalistka medycyny estetycznej.

Dr n. med. Albert Górnicki (Instytut Omorphia, Bydgoszcz) jest pracownikiem naukowym w Collegium Medium Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Prócz tego to członek The World Anti-Aging Academy of Medicine. Pomagając pacjentom pozbyć się nadmiaru tłuszczu, stosuje różne sposoby, w tym zabieg o nazwie hydrolipoclasia ultradźwiękowa (połączenie lipolizy iniekcyjnej i kawitacji ultradźwiękowej). Operacja jest dużo mniej inwazyjna niż klasyczna liposukcja – odbywa się bez ingerencji chirurgicznej.

Polskie studia urody i kliniki chirurgii plastycznej

Studio medycyny estetycznej i urody Beauty Tower (Kraków Salwator) oferuje pacjentom liposukcję ultradźwiękową. Dzięki niej specjaliści usuwają nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ciała (brzuch, biodra, okolice kolan, uda itp.). Ten rodzaj liposukcji sprawdza się najlepiej u osób z otyłością miejscową.

Do Akademii Zdrowia i Urody Natura Med (Nowy Sącz) utworzonej przez lek. med. Mirosława Rodaka można zgłosić się na tzw. miniliposukcję laserową. Po znieczuleniu tumenescent specjalista wprowadza podskórnie kaniulę ze światłowodem, którego końcówka rozbija komórki tłuszczowe. Zaletą tej metody jest jednoczesne zamykanie naczyń krwionośnych, co ogranicza krwawienie. Dodatkowym plusem jest możliwość liftingu skóry po liposukcji.

W Polanicy Zdroju znajdziemy prof. dr hab. Piotra Wójcickiego (Klinika Chirurgii Plastycznej prof. dr hab. Piotr Wójcicki), perfekcyjnie modelującego sylwetki pacjentów za pomocą liposukcji. Odsysa tłuszcz najczęściej z brzucha, pośladków, ud, czasem także z ramion. Stosuje w tym celu urządzenia z głowicami emitującymi ultradźwięki, wibracyjnymi i rozbijającymi komórki tłuszczowe.

Jeśli natomiast ktoś zdecyduje się na zabieg przyjechać do Warszawy, może skorzystać z oferty ośrodka dr Jerzego Chęcińskiego (Gabinet Chirurgii Plastycznej Dr Jerzy M. Chęciński). Podczas operacji stosuje system Micro Aire (metoda wibracyjna). Po wcześniejszym nasączeniu odsysanych okolic roztworem Kleina wykonuje drobne nacięcia skórne, a następnie usuwa tkankę tłuszczową. Dr Chęciński współpracuje z dr Wojciechem Jaskiem, chirurgiem plastycznym.

Jeszcze jedną dobrą placówką jest szczecińska Medimel. Pracująca w niej chirurg dr Katarzyna Ostrowska-Clark posiada ponad 13-letnie doświadczenie w chirurgii estetycznej. Specjalizuje się w liposukcji, a podczas zabiegów korzysta z pomocy dr n. med. Tomasza Nikodemskiego, anestezjologa.

Wyszczuplanie w Polsce

Kadra w Centrum Medyczne Meritum Kadra w Centrum Medyczne Meritum

Nie tylko Polacy coraz częściej odwiedzają kliniki chirurgii plastycznej. Nasze placówki przyciągają też cudzoziemców, widzących w nich szansę na profesjonalny zabieg w niższej cenie. Do tego mogą przyjechać do miasta, które prócz świetnych klinik kusi atrakcjami turystycznymi – a takich w Polsce nie brakuje. Dlatego wciąż przybywa pacjentów z Niemiec, USA, Wysp Brytyjskich i innych państw, a ich liczba będzie wciąż rosnąć.