Szukasz kliniki, aby wykonać zabieg medyczny?
Zadzwoń do nas: +48 22 417 40 90

Operacja plastyczna nosa

Operacja plastyczna nosa

Zabiegi korekcji nosa od lat znajdują się w ścisłej czołówce najczęściej wykonywanych procedur z zakresu chirurgii plastycznej. Podczas operacji można skorygować właściwie wszystkie mankamenty nosa: zlikwidować garb, skorygować skrzywienie przegrody, zmniejszyć zbyt duży nos lub poprawić kształt jego czubka.

Pacjenci decydujący się na operację nosa zwykle robią to z estetycznych pobudek i braku zadowolenia z własnego wyglądu. Wśród najczęstszych przyczyn wymieniają nos garbaty, lub zbyt długi, opadający czubek nosa, nos o zbyt dużych gabarytach, rozdwojony czubek nosa czy asymetryczne skrzydełka nosa. Plastykę nosa przeprowadza się często także w wyniku uszkodzenia jego struktury kostnej lub chrzęstnej (np. po urazie). W takiej sytuacji może dojść do upośledzenia funkcjonalności nosa czy wręcz jego całkowitej deformacji. Wówczas może się okazać, że niezbędny będzie zabieg, jakim jest totalna korekta nosa.

Podczas operacji nosa chrzęstnego korekcji poddaje się jego dolną część, czyli sam koniec, który często wpływa na ogólny wygląd. Celem operacji nosa kostnego jest zaś wymodelowanie całego nosa. W przypadku totalnej korekcji nosa, dodatkowo można skorygować krzywą przegrodę. Zabieg ten jest wskazany głównie w przypadku poważnych deformacji, które rzutują na funkcjonowanie tej części ciała.

Operacje plastyczne nosa dzielą się na:

Na górę strony