Szukasz kliniki, aby wykonać zabieg medyczny?
Zadzwoń do nas: +48 22 417 40 90

Operacja plastyczna powiek

Operacja plastyczna powiek

Opadających powiek można pozbyć się podczas zabiegu, jakim jest blefaroplastyka. Chirurgiczna korekcja powiek pozwala cofnąć oznaki upływającego czasu poprzez usunięcie nadmiaru skóry, czasem może jednak zajść także potrzeba wycięcia fragmentu mięśnia okrężnego oka. W zależności od potrzeb, pacjenci mogą zdecydować się na plastykę powiek górnych, dolnych lub górnych i dolnych jednocześnie

Opadające powieki to przede wszystkim defekt estetyczny - sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i podkreślają upływ czasu. W skrajnych przypadkach mogą nawet zmniejszać pole widzenia. Na ich powstanie ma przede wszystkim zwiotczenie skóry spowodowane wiekiem, jednak nie bez znaczenia się także uwarunkowania genetyczne. W przypadku powiek górnych, przyczyną jest także spadek napięcia mięśni: okrężnego oka oraz dźwigacza powieki górnej. Za opadającymi powiekami dolnymi stoją z kolei także obrzęki spowodowane zastojem limfy bądź zbyt długie noszenie szkieł kontaktowych.

Osoby, które chciałyby poprawić wygląd powiek, mogą zdecydować się na zabieg, jakim jest blefaroplastyka. Wykonując odpowiednie nacięcia w przebiegu naturalnych załamań powieki, lekarz usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, a następnie zszywa bardzo cienkimi szwami. Zabieg trwa około godziny, jednak dokładny czas jest uzależniony od zakresu zabiegu - wydłuża się on w przypadku jednoczesnej korekcji powiek górnych i dolnych. W większości przypadków powrót do codziennej aktywności po blefaroplastyce wynosi około 10 dni, jednak przez pierwsze trzy tygodnie nie należy podejmować intensywnego wysiłku fizycznego.

Na liście przeciwwskazań do blefaroplastyki znajdują się m.in.:

Na górę strony