Szukasz kliniki, aby wykonać zabieg medyczny?
Zadzwoń do nas: +48 22 417 40 90

Leczenie żylaków nóg

Leczenie żylaków nóg

O żylakach często myślimy jak o problemie estetycznym, jednak w rzeczywistości są one skutkiem przewlekłej niewydolności żylnej i wymagają leczenia. Obecnie dostępnych jest wiele metod leczenia żylaków, dzięki czemu można dobrze dostosować je zarówno do stopnia zaawansowania choroby, jak i stylu życia pacjenta

Wybór odpowiedniej dla danego pacjenta metody leczenia żylaków kończyn dolnych zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania choroby oraz wszelkich współistniejących dolegliwości. W przypadku, gdy żylaki nie są maksymalnie rozwinięte, można zdecydować się na skleroterapię lub zabieg z wykorzystaniem lasera. W przebiegu skleroterapii do zmienionych chorobowo naczyń zostaje podana specjalna substancja, która powoduje stopniowy zanik żylaka.

Laserowe usuwanie żylaków polega na termicznym uszkodzeniu ściany naczynia żylnego, co prowadzi do obkurczania, rozwoju miejscowego stanu zapalnego i krzepnięcia krwi w świetle żylaka, a finalnie do jego zwłóknienia. W zaawansowanych stadiach choroby lekarze najczęściej proponują pacjentom operację żylaków czyli całkowite lub częściowe usunięcie chorych żył. Ze względu na to, iż jest to zabieg inwazyjny, wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym, a po jego zakończeniu pacjent musi pozostać na obserwacji w szpitalu.

Coraz większą popularność zdobywają także nowoczesne metody leczenia żylaków. Sposoby wykorzystujące fale radiowe, specjalny klej czy parę wodną cechują się minimalnymi dolegliwościami bólowymi oraz krótszym czasem rekonwalescencji.

Istnieje wiele metod usuwania żylaków. Najpopularniejsze z nich to:

Na górę strony