Julia Włosińska Redaktor

Studentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, z chęcią do klarownego i rzetelnego przekazywania wiedzy.
Na co dzień zajmuje się redagowaniem artykułów medycznych, dbając o to, by nawet najbardziej specjalistyczne treści były zrozumiałe i przyjazne dla czytelnika. W pracy łączy precyzję języka z dbałością o wysoką jakość merytoryczną. Prywatnie interesuje się kinematografią oraz prowadzi zdrowy styl życia, uwielbia sport i jest artystką.

Diagnostyka objawów zaburzeń rytmu serca Event Holter
Diagnostyka zaburzeń rytmu serca z użyciem nowoczesnego event holtera umożliwia skuteczne wykrywanie arytmii, które trudno uchwycić…

Xiapex - farmakologiczna terapia przyszłości?
Xiapex to innowacyjna terapia farmakologiczna pozwalająca uniknąć operacji w leczeniu przykurczu Dupuytrena i choroby Peyroniego. Dzięki…

Leczenie endoskopowe cieśni kanału nadgarstka
Endoskopowe leczenie cieśni kanału nadgarstka to nowoczesna, małoinwazyjna metoda operacji, pozwalająca szybko uwolnić nerw pośrodkowy…

Co to są modzele?
Modzele to częsty problem skóry stóp, związany z nadmiernym rogowaceniem i uciskiem. Powstają w wyniku tarcia, mogą przypominać odciski,…

Co to jest holter ciśnieniowy
Holter ciśnieniowy, czyli ABPM, pozwala na całodobowe monitorowanie ciśnienia tętniczego i ocenę skuteczności terapii nadciśnienia.…

Co to jest hydrokolonoterapia
Hydrokolonoterapia, znana także jako płukanie jelita grubego, to metoda mechanicznego oczyszczania przewodu pokarmowego stosowana od…

Nieoperacyjne metody leczenia nietrzymania moczu u mężczyzn
Nietrzymanie moczu u mężczyzn to częsty i wstydliwy problem, związany między innymi z chorobami prostaty czy osłabieniem mięśni dna…

Wskazania do operacyjnego leczenia zaćmy
Operacyjne leczenie zaćmy pozwala skutecznie przywrócić widzenie utracone w wyniku zmętnienia soczewki oka. Wskazania do zabiegu pomagają…

Co to jest mikropigmentacja włosów HFS
Mikropigmentacja włosów HFS to skuteczna metoda maskowania łysienia androgenowego, plackowatego i po chemioterapii. Zabieg przypomina…

Co to jest zaćma wtórna?
Zaćma wtórna, czyli katarakta pooperacyjna, prowadzi do ponownego pogorszenia widzenia po leczeniu zaćmy pierwotnej. Zmętnienie tylnej…

Na czym polega dermatoskopia zmian skórnych
Dermatoskopia to nowoczesne, nieinwazyjne badanie skóry, które umożliwia wczesne wykrywanie raka skóry, w tym czerniaka. Pozwala różnicować…

Badania kwalifikacyjne przed operacją zaćmy
Badania kwalifikacyjne przed operacją zaćmy to kluczowy etap przygotowania do usunięcia zmętniałej soczewki i wszczepienia sztucznej.…

Jakie są objawy zaćmy?
Zaćma to postępujące zmętnienie soczewki oka prowadzące do zamglonego widzenia, trudności w rozpoznawaniu kolorów i problemy z widzeniem…

Zaćma - czynniki ryzyka
Zaćma to jedna z najczęstszych przyczyn pogorszenia widzenia u osób starszych. Poznanie czynników ryzyka, takich jak wiek, choroby…

Co to jest Nano Knife?
Nano Knife to nowoczesna metoda leczenia nowotworów oparta na nieodwracalnej elektroportacji błony komórkowej, która nie uszkadza zdrowych…

Objawy nietrzymania moczu u kobiet
Nietrzymanie moczu u kobiet to powszechny, lecz często przemilczany problem zdrowotny. Objawia się m.in. naglącym parciem, wyciekiem…

Przyczyny nietrzymania moczu u mężczyzn
Nietrzymanie moczu u mężczyzn często wiąże się z chorobami prostaty, zaburzeniami neurologicznymi, cukrzycą lub urazami. Dotyczy nie…

Halluks - co to jest?
Halluks, czyli paluch koślawy, to częsta deformacja stopy, która powoduje ból, zgrubienie stawu i zmiany w układzie palców. Przyczyniają…

Leczenie operacyjne deformacji koślawej palucha "hallux valgus"
Hallux valgus, czyli paluch koślawy, to jedna z najczęstszych deformacji stopy, dotykająca głównie kobiety. Nowoczesne metody leczenia…

Leczenie zachowawcze nietrzymania moczu
Leczenie zachowawcze nietrzymania moczu to skuteczne i nieinwazyjne metody, takie jak ćwiczenia mięśni dna miednicy, biofeedback, trening…

Leczenie kanałowe - czy boli?
Leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu i tomografii CBCT to skuteczna i często bezbolesna metoda ratowania zębów objętych zapaleniem…

Badanie kapsułkami endoskopowymi PillCam
Endoskopia kapsułkowa PillCam to nowoczesna metoda diagnozowania przewodu pokarmowego, zwłaszcza trudno dostępnego jelita cienkiego.…

Chirurgiczne usunięcie uśmiechu dziąsłowego
Chirurgiczne usunięcie uśmiechu dziąsłowego to skuteczne rozwiązanie dla osób z tzw. gummy smile, czyli nadmierną ekspozycją dziąseł…

Zmiany skórne - kiedy udać się do lekarza
Zmiany skórne mogą być niegroźne, ale niektóre wymagają pilnej konsultacji z dermatologiem. Jak rozpoznać objawy mogące świadczyć o…

Chirurgiczne metody leczenia stulejki
Stulejka u dorosłych mężczyzn może powodować ból, trudności w oddawaniu moczu i nawracające infekcje. Chirurgiczne metody leczenia,…

Jakie rodzaje nietrzymania moczu można leczyć taśmą TOT
Taśma TOT to nowoczesna i mało inwazyjna metoda leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, stosowana u kobiet, u których inne formy terapii…

Jak usunąć przykry zapach z ust?
Nieprzyjemny zapach z ust, czyli halitoza, może wynikać z problemów w jamie ustnej, zatokach, diecie, a nawet chorób ogólnoustrojowych.…

Leczenie nietrzymania moczu laserem Fotona
Laserowe leczenie nietrzymania moczu to nowoczesna, mało inwazyjna metoda skierowana głównie do kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.…

Diagnostyka nietrzymania moczu u kobiet
Nietrzymanie moczu u kobiet to powszechny, często pomijany problem, który znacząco obniża komfort życia. Diagnostyka nietrzymania moczu…

Soczewka z filtrem światła niebieskiego w leczeniu zaćmy
Soczewki z filtrem światła niebieskiego to nowoczesne rozwiązanie stosowane w leczeniu zaćmy. Pozwalają chronić siatkówkę przed szkodliwym…

Jak przebiega proces leczenia zaćmy
Leczenie zaćmy jest konieczne, gdy postępująca utrata wzroku zaczyna wpływać na codzienne życie. Ważna jest diagnostyka z wykorzystaniem…

Rehabilitacja przy pomocy egzoszkieletu
Rehabilitacja przy pomocy egzoszkieletu to nowoczesna metoda, która wspomaga odzyskiwanie sprawności ruchowej u pacjentów z uszkodzeniami…

Rehabilitacja przy pomocy lokomatu
Urządzenie Lokomat to innowacyjne rozwiązanie, które pomaga w rehabilitacji pacjentów z problemami neurologicznymi, takimi jak udar,…

Diagnostyka nietrzymania moczu u mężczyzn
Nietrzymanie moczu (NTM) to problem, który dotyczy wielu mężczyzn i może mieć różne przyczyny, takie jak wysiłkowe, naglące czy mieszane…

Co zrobić z czerwonym okiem?
Czerwone oko może być wynikiem zmęczenia, alergii, infekcji lub poważniejszych chorób oczu i całego organizmu. Objaw ten często budzi…

Taśmy wykorzystywane w operacyjnym leczeniu NTM u kobiet
Operacyjne leczenie nietrzymania moczu taśmami to skuteczna metoda w terapii problemów z nietrzymaniem moczu u kobiet. Zabiegi takie…

Dietetyczna profilaktyka antynowotworowa
Dieta i aktywność fizyczna mają kluczowe znaczenie w zapobieganiu nowotworom, odpowiadając za aż 40% przypadków zachorowań. Odpowiednia…

Przyczyny i objawy przykurczu Dupytrena
Przykurcz Dupuytrena to schorzenie polegające na stopniowym stwardnieniu i skracaniu rozcięgna dłoniowego, co prowadzi do ograniczenia…

Przyczyny zespołu cieśni kanału nadgarstka
Zespół cieśni kanału nadgarstka to schorzenie prowadzące do problemów z czuciem, mrowieniem i osłabieniem siły ręki. Przyczyny mogą…

Przyczyny zapalenia pochewek ścięgnistych (palec trzaskający)
Palec trzaskający, związany z zapaleniem pochewek ścięgnistych, powoduje ból, sztywność i przeskakiwanie palca przy ruchu. Schorzenie…

Leczenie operacyjne palca strzelającego
Palec strzelający to bolesna dolegliwość, która utrudnia prostowanie palców i często towarzyszy jej charakterystyczne przeskakiwanie…

Objawy palca strzelającego / przeskakujacego
Palec strzelający to efekt zakleszczającego zapalenia ścięgna, które powoduje ból, przeskakiwanie i blokowanie palców, głównie kciuka…

Przyczyny choroby De Quervaina
Zespół de Quervaina to częsta przyczyna bólu nadgarstka i kciuka, związana z przeciążeniem ścięgien w obrębie pierwszego przedziału…

Objawy choroby De Quervaina
Zespół de Quervaina to zapalenie ścięgien nadgarstka, które objawia się bólem, obrzękiem i ograniczeniem ruchomości kciuka. Dotyczy…

Leczenie operacyjne choroby De Quervaina
Leczenie operacyjne choroby de Quervaina to skuteczna metoda przy bólu nadgarstka i kciuka. Choroba dotyczy głównie osób przeciążających…

Rehabilitacja po operacji łokcia golfisty
Rehabilitacja po operacji łokcia golfisty to kluczowy etap powrotu do sprawności i zapobiegania nawrotom bólu. Prehabilitacja, etapy…

Rehabilitacja po operacji łokcia tenisisty
Rehabilitacja po operacji łokcia tenisisty to kluczowy etap w leczeniu tendinopatii łokcia. Artykuł wyjaśnia, na czym polega to schorzenie,…

Leczenie operacyjne łokcia golfisty
Łokieć golfisty to częsta przyczyna bólu po wewnętrznej stronie łokcia, wynikająca z przeciążenia mięśni przedramienia. Gdy leczenie…

Operacja łokcia tenisisty
Operacja łokcia tenisisty to skuteczne rozwiązanie w przypadkach, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi efektów. Schorzenie powoduje…

Objawy łokcia tenisisty
Ból łokcia nasilający się przy prostych ruchach nadgarstka może oznaczać łokieć tenisisty – powszechny problem przeciążeniowy. Objawy,…

Objawy łokcia golfisty
Łokieć golfisty, czyli zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego, to częsta przyczyna bólu po wewnętrznej stronie łokcia u osób aktywnych…

Przyczyny łokcia golfisty
Przewlekły ból po wewnętrznej stronie łokcia, nasilający się przy zginaniu nadgarstka, może świadczyć o łokciu golfisty. Schorzenie…

Przyczyny łokcia tenisisty
Łokieć tenisisty to częsta przyczyna bólu po bocznej stronie łokcia, która dotyka nie tylko sportowców, ale również osoby pracujące…

Laserowe usuwanie zaćmy
Laserowe usuwanie zaćmy to nowoczesna metoda leczenia zmętnienia soczewki oka, która pozwala na precyzyjny i szybki zabieg z minimalnym…

Leczenie prywatne w Polsce
Prywatna opieka medyczna w Polsce zyskuje na popularności jako odpowiedź na długie kolejki i niską jakość usług publicznych. Krótszy…

Menopauza bez tabu. Nowy etap życia, który zaczyna się od rozmowy
W pierwszym odcinku podcastu „Rozmowy o zdrowiu z Kliniki.pl” poruszono temat długo ignorowany i owiany milczeniem — menopauzę. Ekspertka…

Czy warto się obrzezać?
Obrzezanie to zabieg z długą historią, wykonywany zarówno z powodów religijnych, jak i medycznych. Artykuł omawia jego wskazania, przebieg,…

Stulejka - kiedy trzeba udać się do lekarza
Stulejka to częsty problem u dzieci i dorosłych, który może powodować ból, trudności z oddawaniem moczu i zakażenia. Artykuł wyjaśnia,…

Implanty w artroskopowym leczeniu stożka rotatorów
Implanty w artroskopowym leczeniu stożka rotatorów to nowoczesna metoda naprawy uszkodzonych ścięgien barku. Artykuł wyjaśnia, kiedy…

Terapia odmładzająca PRP Angel System
Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP Angel System to nowoczesna metoda medycyny estetycznej, która wspiera regenerację skóry i opóźnia…

Borelioza - jak wykryć i rozpoznać chorobę
Borelioza to podstępna choroba odkleszczowa, której objawy mogą pojawić się długo po zakażeniu. Artykuł wyjaśnia, jak rozpoznać boreliozę,…

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet botoksem
Leczenie nietrzymania moczu u kobiet botoksem to nowoczesna metoda, która pomaga w przypadkach nadreaktywności pęcherza. Dowiedz się,…

Punkcja torbieli piersi pod kontrolą USG
Punkcja torbieli piersi pod kontrolą USG to skuteczna i bezpieczna metoda diagnostyczna i lecznicza. Artykuł wyjaśnia, czym są torbiele…

Halluksy - czy można je leczyć bez operacji?
Halluksy to nie tylko problem estetyczny, ale także źródło bólu i ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu. Choć całkowite wyleczenie…

Znaczenie współpracy z dietetykiem w procesie leczenia anoreksji
Leczenie anoreksji wymaga kompleksowego podejścia, w którym kluczową rolę odgrywa dietetyk. Artykuł wyjaśnia, jak przebiega współpraca…

Wypełnianie zmarszczek osoczem bogatopłytkowym
Osocze bogatopłytkowe (PRP) to naturalna i bezpieczna metoda redukcji zmarszczek, poprawy jędrności i regeneracji skóry. Artykuł wyjaśnia,…

Zabieg O-shot - co to takiego?
Zabieg O-Shot, wykorzystujący osocze bogatopłytkowe (PRP), to innowacyjna metoda stosowana w ginekologii estetycznej i leczeniu kobiecych…

Leczenie łuszczycy: Terapia PUVA
PUVA to skuteczna metoda fototerapii stosowana w leczeniu łuszczycy i innych chorób skóry. Artykuł omawia mechanizm działania promieniowania…

Nowotwór powieki - leczenie chirurgiczne
Nowotwory powiek, w tym rak podstawnokomórkowy czy czerniak, mogą zagrażać zdrowiu i funkcji oka. Artykuł omawia metody diagnostyki…

Objawy zespołu cieśni nadgarstka
Zespół cieśni nadgarstka to jedna z najczęstszych przyczyn bólu, mrowienia i drętwienia rąk. W artykule przedstawiono charakterystyczne…

Endoskopowa operacja zespołu cieśni kanału nadgarstka
Endoskopowa operacja cieśni nadgarstka to nowoczesna metoda leczenia objawów takich jak ból, drętwienie czy osłabienie dłoni. Artykuł…

Zespół de Quervaina - zapalenie pochewek ścięgien nadgarstka
Zespół de Quervaina to częste schorzenie powodujące ból nadgarstka przy kciuku i ograniczenie ruchomości dłoni. Dowiedz się, jak rozpoznać…

Laserowe usunięcie migdałków podniebiennych - zalety
Laserowe usunięcie migdałków podniebiennych to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych metod chirurgicznych. Zabieg cechuje się mniejszą…

Wskazania do rezonansu magnetycznego głowy
Rezonans magnetyczny głowy to precyzyjna metoda diagnozowania chorób mózgu – od guzów, przez padaczkę, po stwardnienie rozsiane. Artykuł…

Leczenie refluksu - zabieg Stretta
Zgaga, ból przełyku i inne objawy refluksu mogą znacząco obniżać komfort życia. Artykuł opisuje nowoczesną metodę leczenia – zabieg…

Płukanie zatok przynosowych metodą Proetza
Płukanie zatok przynosowych metodą Proetza** to skuteczna i bezpieczna procedura wspomagająca leczenie zapalenia zatok. Dzięki niej…

Chirurgiczna zmiana barwy głosu
Chirurgiczna zmiana barwy głosu to nowoczesna procedura medyczna, która może przywrócić młodzieńczą dźwięczność lub dostosować ton…

Czy starzejące się społeczeństwo będzie się odmładzać?
Starzejące się społeczeństwo to jedno z największych wyzwań zdrowotnych i społecznych XXI wieku. Artykuł pokazuje, jak zmienia się…

Medycyna estetyczna jako nowoczesna forma troski o zdrowie? O tym rozmawiały Dorota Szostek i Dorota Minta
Medycyna estetyczna to dziś nie tylko poprawa wyglądu, ale także wsparcie zdrowia psychicznego i świadome podejście do dbania o siebie.…

Czy ginekologia estetyczna to naprawdę fanaberia? Posłuchaj głosu eksperta
W tym odcinku podcastu „Rozmowy o zdrowiu z Kliniki.pl” dr Jacek Szulc, specjalista ginekologii funkcjonalnej, obala mity na temat…

Jelita, mózg i emocje: co wiemy o osi mózg-jelita i jak dbać o zdrowie psychiczne od środka
Coraz więcej badań wskazuje, że zdrowie psychiczne może zaczynać się w jelitach. W odcinku podcastu „Rozmowy o zdrowiu z Kliniki.pl”…

Niepłodność to nie tylko problem ciała. O psychologicznym obliczu leczenia rozmawiają ekspertki z Kliniki.pl
Leczenie niepłodności to nie tylko procedury medyczne, ale też ogromne wyzwanie emocjonalne. O stresie, poczuciu winy, wpływie stylu…

Miesiączka. To naturalne – czy aby na pewno? W Polsce to temat wciąż owiany milczeniem
Brak edukacji, zmowa milczenia w domach, wstyd, a nawet ubóstwo menstruacyjne – to rzeczywistość tysięcy młodych Polek. W podcaście…

Nowa twarz menopauzy: Położna jako przewodniczka przez transformację
W czwartym odcinku podcastu „Rozmowy o zdrowiu z Kliniki.pl” rozbrzmiewa ważny apel: czas odczarować menopauzę. Gościnie – położna…

Menstruacja i menopauza w miejscu pracy: temat, który przestaje być tabu
Podcast porusza palące kwestie zdrowia menstruacyjnego i menopauzalnego w pracy. Ekspertki Kulczyk Foundation ujawniają dane, które…

Dlaczego Polacy się nie badają? Społeczne tabu, lęk i brak systemu.
Szósty odcinek podcastu „Rozmowy o zdrowiu z Kliniki.pl” stawia pod lupą dramatyczne statystyki dotyczące zdrowia intymnego i ogólnego…

Męska antykoncepcja bez tabu. Wazektomia jako wybór świadomych mężczyzn
W kolejnym odcinku podcastu „Rozmowy o zdrowiu z Kliniki.pl” Dorota Minta podejmuje temat rzadko obecny w publicznej debacie — męska…

Między dorosłością a buntem: Jak naprawdę wspierać nastolatków?
Rozmowa Doroty Minty i Klaudii Piotrowicz-Zakrzewskiej w trzecim odcinku podcastu „Rozmowy o zdrowiu z Kliniki.pl” dotyka najtrudniejszych…

Czy sztuczna inteligencja zastąpi lekarzy? Rozmowa o zdrowiu przyszłości
Czy sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje ochronę zdrowia w Polsce, czy raczej wywoła lęk i opór wśród lekarzy? W podcaście „Rozmowy…